Anna Ronin wybrała niezależność. Klub radnych prezydenta Raciborza znów się skurczył

- Nie ma w tym żadnej sensacji - uważa Ronin. Tłumaczy, że zdecydowała o tym dużo wcześniej. Chce sama decydować o swoich działaniach w radzie. Wydała oświadczenie w tej sprawie. O komentarz poprosiliśmy też Annę Wacławczyk szefową klubu.

Anna Ronin wybrała niezależność. Klub radnych prezydenta Raciborza znów się skurczył
Sama będę decydować o swoich działaniach - tak Anna Ronin wyjaśnia swoje odejście z klubu radnych

Oto treść oświadczenia Anny Ronin:

Moja rezygnacja z członkostwa w klubie RSS Nasze Miasto i Magdalena Kusy to zwykła proceduralna sprawa. Nie znajdą tu Państwo żadnej sensacji.

Jeśli można wstąpić do klubu, można również z niego wystąpić i to bez kłótni.

Zmianie nie ulega moje stanowisko, z jakim szłam do wyborów. Pozostaję lojalna swoim wyborcom oraz swoim wartościom. Zmianie ulega jedynie to, iż jako radna niezrzeszona będę sama jednoosobowo decydowała o swoich działaniach.

Szanuję swoje koleżanki i kolegów z klubu RSS Nasze Miasto i Magdalena Kusy, dziękuję im za dotychczasową współpracę i wsparcie i deklaruję ze swej strony dalszą współpracę dla dobra naszego miasta.

Anna Ronin deklaruje dalsze poparcie dla działań prezydenta Dariusza Polowego zdj. FB A. Ronin

A. Ronin to druga z radnych, których nie ma już w klubie tworzonym przez rajców wprowadzonych do Rady Miasta Racibórz z listy wyborczej obecnego prezydenta Dariusza Polowego. Wcześniej zabrakło w nim miejsca dla Piotra Klimy, który aktualnie jest oficjalnie również radnym niezależnym.

Jak komentuje odejście Anny Ronin szefowa klubu "RSS Nasze Miasto i Magdalena Kusy" - Anna Wacławczyk?

- Wiedzieliśmy o decyzji Ani z dużym wyprzedzeniem. Nie było to dla nas zaskoczeniem, bo koleżanka od zawsze stawiała na swoją niezależność. Proszę się nie dopatrywać w jej decyzji żadnej afery - zaznacza A. Wacławczyk.

Dodaje, że sytuacja nie ma nic wspólnego z informacją o stanowisku Regionalnej Izby Obrachunkowej wobec sprawy głosowania nad zmianami w budżecie na ostatniej sesji. - Nadal będziemy współpracować z radną Ronin, szanujemy się wzajemnie - podsumowała Anna Wacławczyk.

Anna Wacławczyk z NaM-u zapewnia, że relacje z byłą koleżanką klubową pozostaną na dotychczasowym, serdecznym poziomie

Ludzie

Anna Ronin

Radna Miasta Racibórz

Anna Wacławczyk

Radna Gminy Racibórz.

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ad_vocem (89.25. * .182) 23.04.2021 08:54

Na prezydenta jest za słaba. Przez te parę lat nic szczególnego w radzie nie pokazała.

~anielala (89.151. * .154) 23.04.2021 03:20

Pani Anna miała ambicje prezydenckie. Jednak poparła Polowego. Dziś raczej nie czuje, że coś na tym zyskała. Polowy obecnie traci poparcie - idealny czas na odcięcie i własną drogę. Polowy ma nosa do ludzi... ;)

Michael_Douglas 22.04.2021 23:54

Pani Anna wychodzi na zewnątrz, żeby móc występować w roli "bezstronnego" arbitra w walce o władzę między Polowym a Szukalską - Lenkiem. Może na tym tylko wygrać. Kto wie czy w następnych wyborach to ona a nie Polowy będzie reprezentantką Zjednoczonej Prawicy w wyborach prezydenckich. Co się odwlecze to nie uciecze.