Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Na drogi trafiło ponad 500 ton soli

Początek kalendarzowej wiosny już dawno za nami, więc w Wodzisławiu Śl. podsumowano tegoroczną zimę i działania z nią związane.

Na drogi trafiło ponad 500 ton soli
- Tegoroczna zima nie miała łagodnego przebiegu, jak to miało miejsce w latach poprzednich - przyznaje szef wodzisławskiego ZDM-u

WODZISŁAW ŚL. W trakcie ostatniej sesji wodzisławskiej rady, która odbyła się 31 marca dyrektor Zarządu Dróg Miejskich (ZDM) w Wodzisławiu Śl. Grzegorz Połomski przedstawił radnym informację na temat realizacji na przełomie 2020 i 2021 r. „Akcji Zima”.

Jak dyrektor Połomski poinformował, akcja rozpoczęła się 1 grudnia 2020 r. i będzie trwała do 30 kwietnia 2021 r. Usługi związane z utrzymaniem dróg miejskich były i będą wykonywane przed dwie jednostki: ZDM oraz Służby Komunalne Miasta w Wodzisławiu Śl. Razem obie jednostki dysponowały 3 ciągnikami, 2 samochodami ciężarowymi, 1 koparko-ładowarką oraz 1 traktorem. – W ramach uzupełnienia braków sprzętowych oraz zapewnienia ciągłości odśnieżania i posypywania dróg, oraz chodników w Akcji brali także udział podwykonawcy, którzy dysponowali 11 jednostkami sprzętowymi wyposażonymi w pługi i rozrzutniki materiału do posypywania – referował w trakcie obrad Grzegorz Połomski.

Do zwalczania śliskości nawierzchni służby stosowały sól drogową oraz mieszankę piasku i soli. – Do tej pory zużyliśmy 533,2 tony soli i 30 ton piasku – mówił podczas obrad dyrektor Połomski. Dla porównania w trakcie całej Akcji na przełomie 2019/2020 zużyto: 102,3 tony soli i 10,5 ton piasku. – Z uwagi na trwające jeszcze działania prowadzone są rozliczenia w obu jednostkach, w związku z czym nie można podać ostatecznego kosztu prowadzenia zimowego utrzymania dróg – dodał. Zwrócił uwagę, że koszt rozliczonych do tej pory faktur z podwykonawcami to łącznie 494,6 tys. zł. – Do końca kwietnia te koszty nieznacznie wzrosną – mówił podczas obrad dyrektor Połomski. Przypomnijmy, że akcja 2019/2020 kosztowała miasto łącznie znacznie mniej, bo prawie 68 tys. zł.

– Tegoroczna zima nie miała łagodnego przebiegu, jak to miało miejsce w latach poprzednich – tłumaczył wzrost kosztów szef ZDM-u. Dodał, że intensywne opady śniegu wraz z niskimi temperaturami wymusiły znaczną intensywność wyjazdów połączonych brygad ZDM i SKM oraz podwykonawców biorących udział w odśnieżaniu dróg.

(juk)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~natematDE (178.36. * .157) 25.04.2021 09:32
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem