Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Promocja nowej edycji książki "Jo był ukradziony" w Rydułtowach [ZDJĘCIA]

Jako pierwsze wydarzenie kulturalne po odblokowaniu działalności domu kultury w Rydułtowach, w piątek 26 lutego odbyła się oficjalna prezentacja trzeciego wydania książki "Jo był ukradziony". W dyskusji udział wzięli autorzy publikacji, reżyser spektaklu na podstawie książki Katarzyna Chwałek-Bednarczyk oraz Oliver Pochwat - recenzent portalu goodbooks i portalu wsensie.pl. 

Promocja nowej edycji książki "Jo był ukradziony" w Rydułtowach [ZDJĘCIA]
Na sali RCK zjawili się mieszkańcy Rydułtów i rodziny bohaterów książki "Jo był ukradziony". fot. Szymon Kamczyk

Promocja nowej edycji książki "Jo był ukradziony" w Rydułtowach [ZDJĘCIA]

Autorzy publikacji Kazimierz Miroszewski oraz Mateusz Sobeczko wraz z inicjatorem powstania książki Markiem Wystyrkiem ze stowarzyszenia Moje Miasto opowiedzieli o kulisach postania trzeciego wydania oraz nowych historiach, które uzupełniły poprzednie informacje. 

Katarzyna Chwałek-Bednarczyk opowiedziała o spektaklu i jego odbiorze przez osoby, które były dotknięte tragedią górnośląską. Po dyskusji reżyserka odebrała kwiaty z rąk dyrektor RCK Janiny Chlebik-Turek, jako spóźnione gratulacje na 10-lecie Teatru SAFO, które miało miejsce w ubiegłym roku, jednak przez obostrzenia covidowe nie można było zrealizować odpowiednich obchodów jubileuszu. 

Recenzent Oliver Pochwat podkreślił wagę publikacji i pamięci o tragicznych wydarzeniach na Śląsku. Zaznaczył także, że książka nie może być formą oczyszczenia, do póki nie padnie słowo przepraszam. 

Autorom publikacji za zaangażowanie i trud podziękowali również senator Ewa Gawęda i poseł Adam Gawęda. 

Czytaj więcej we wtorek w Nowinach Wodzisławskich

 

 

Ludzie

Katarzyna Chwałek-Bednarczyk

Dyrektor Rydułtowskiego Centrum Kultury oraz reżyserka teatru SAFO

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].