Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wiadukt otwarty, a seniorzy nadal nie mogą dojechać do centrum

Mieszkańcy dzielnicy Ligota-Ligocka Kuźnia i Gotartowice mają problem z dojazdem autobusami komunikacji miejskiej. Autobus numer 16 nie dojeżdża jak dawniej do centrum.

Wiadukt otwarty, a seniorzy nadal nie mogą dojechać do centrum

W sprawie kursu linii nr 16 interweniowała w rybnickim magistracie rybnicka radna Mirela Szutka. - Kiedyś autobus dojeżdżał do centrum Rybnika. Ze względu na remont wiaduktu na ulicy Żorskiej trasa linii nr 16 została zmieniona i autobus zawraca przed wiaduktem. Ten stan rzeczy trwa do dziś, choć remont wiaduktu na ulicy Żorskiej został zakończony. Zmieniona trasa linii nr 16 to duże utrudnienie dla mieszkańców dzielnic Ligota-Ligocka Kuźnia, Gotartowice, zwłaszcza seniorów, gdyż nie są w stanie pokonywać tak dużych odległości pieszo, kierując się do centrum Rybnika - argumentuje radna. Co na to urząd?

Urzędnicy tłumaczą, że zmianę trasy przedmiotowej linii należy rozpatrywać łącznie z linią autobusową nr 51. - Obecny rozkład jazdy tych linii został utrzymany według objazdu związanego z zamknięciem wiaduktu w ciągu ul Żorskiej, co spowodowało, że oferta przewozowa na tych liniach jest większa w porównaniu do stanu, przed wprowadzenia objazdu. Natomiast podróże z Gotartowic w kierunku centrów handlowych na ul. Żorskiej są obsługiwane przez linie autobusowe nr 45, 48 i 52, gdzie przewidziano dokonywanie przesiadek na przystanku Gotartowice lub w centrum Rybnika na przystanku Śródmieście Bazylika - tłumaczy prezydent Rybnika Piotr Kuczera.- Dostrzegając zgłoszony problem oraz fakt, że transport publiczny powinien w pierwszej kolejności zaspokajać potrzeby związane z dojazdami m.in. do miejsc pracy, co zapewnia obecna oferta przewozowa, możliwe jest przywrócenie poprzedniej trasy kursów linii autobusowej nr 16, ale tylko w określonych godzinach - dodaje

Jak tłumaczy magistrat, zmiana trasy dla wszystkich kursów ujętych w obecnie obowiązującym rozkładzie jazdy linii autobusowej nr 16 nie jest możliwe ze względu na konieczność optymalizacji kosztów funkcjonowania transportu publicznego. - Proszę o wskazanie godzin, w których przedmiotowa trasa powinna być wydłużona, miejsc początku i końca podróży oraz przesłanie ich do ZTZ w Rybniku, celem dokonania oceny możliwości wprowadzenia zmian pod względem organizacyjnym i finansowym - radzi radnej prezydent.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].