Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zmarł Sebastian Wielocha. W Nowinach Raciborskich pisał o sporcie

Odszedł nasz kolega po fachu, wieloletni dziennikarz sportowy tygodnika Nowiny Raciborskie. Przegrał walkę z koronawirusem. Z chorobą zmagał się przez ostatnie tygodnie.

Zmarł Sebastian Wielocha. W Nowinach Raciborskich pisał o sporcie
Sebastian Wielocha z czasów, kiedy zajmował się tematyką sportową w Nowinach Raciborskich. zdj. FB

Sebastian Wielocha (rocznik 1972; syn znanego, nieżyjącego już nauczyciela z I LO w Raciborzu - Franciszka Wielochy) pracował w Nowinach Raciborskich na przełomie wieków, odpowiadał w gazecie przede wszystkim za informacje sportowe. To dzięki niemu, w drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku, tygodnik rozpoczął regularne publikacje tzw. tabelek - statystyk sportowych z boisk piłkarskich, co było nie lada wyzwaniem w czasach, kiedy łączność komórkowa był kosztowna, a o internecie w każdym domu nikt nawet nie marzył. W tygodniku zajmował się również tematyką gminną.

Wielocha ukończył wydział prawa i administracji na Uniwersytecie Śląskim. Poza dziennikarstwem był pasjonatem futbolu - grał w LKS Cyprzanów, szkolił najmłodszych piłkarzy i działał przez lata w Podokręgu Racibórz.

Nasz były kolega z pracy przez wiele lat zmagał się z niepełnosprawnością po przebytym udarze. W trudach życia inwalidy wiernie wspierała go żona Aleksandra Zimoń - Wielocha, z którą poznał się w czasie jej współpracy z Nowinami Raciborskimi (zajmowała się w gazecie tematyką wiary katolickiej). Razem wychowywali 11-letniego syna.

Cała redakcja Nowin Raciborskich składa wyrazy współczucia rodzinie zmarłego.

Zdjęcie z Facebooka małżonki Sebastiana Wielochy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].