Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

WOLOiZOL w Gorzycach z koronawirusem. Zakażony pacjent

Wczoraj jeden z pacjentów Psychiatrycznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego działającego w Wojewódzkim Ośrodku Lecznictwa Odwykowego i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gorzycach uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Trwa postępowanie epidemiologiczne. Wczoraj i dziś od pracowników i pacjentów pobrano około 180 wymazów do testów. 

WOLOiZOL w Gorzycach z koronawirusem. Zakażony pacjent
Fot. WOLOiZOL

Pacjent Psychiatrycznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, liczącego 214 łóżek w 7 izolowanych segmentach, miał objawy podobne do lekkiej grypy. Wykonano więc u niego wymaz i wysłano do testu na koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Pacjent trafił do izolatorium. - Od marca nasz zakład jest izolowany od otoczenia, wstrzymane są odwiedziny, każdy nowy pacjent jest przed przyjęciem badany. Prawdopodobnie więc to któryś z pracowników bezobjawowych przyniósł koronawirusa do zakładu - mówi Sławomir Sito, dyrektor WOLOiZOL w Gorzycach

Jak dodaje, wcześniej zakład otrzymywał wyniki w czasie 6 godzin. Obecnie laboratoria są mocno obłożone, więc na wyniki jeszcze Zakład czeka. - Na razie więc nie znamy skali problemu - mówi dyrektor Sito. 

Do tej pory placówka kilkukrotnie zmagała się z koronawirusem na swoim terenie, raz na oddziale przyjęć i detoksykacji, raz u pacjenta, który był leczony na oddziale chirurgii szpitala w Wodzisławiu, na którym jak się później okazało, pojawiły się zakażenia. Potwierdzone zakażenie miał również jeden z pracowników. Jak mówi dyrektor Sito, w tych przypadkach, dzięki stosowanym procedurom, udało się opanować sytuację epidemiczną. - Podstawą było szybkie testowanie. Nie czekamy na wymazobusy, bo nasi pracownicy sami potrafią wykonywać wymazy - mówi dyrektor Sławomir Sito.  

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].