Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Obóz Pozytywka 2020

Tegoroczny obóz Pozytywka stał pod wielkim znakiem zapytania. Tak naprawdę jeszcze na początku czerwca nie było wiadomo czy się odbędzie. Organizatorom udało się sprostać wytycznym Ministerstwa Edukacji dotyczącym wypoczynku letniego dzieci i młodzieży i 5 lipca obozowicze obrali kierunek na Podkarpacie by spędzić 12 dni w przepięknym ośrodku w górach koło Dubiecka.

Obóz Pozytywka 2020

Na dzieci czekały jak zawsze ciekawe warsztaty plastyczne, muzyczne i taneczne. Tematem przewodnim tegorocznego obozu były konie i anioły. Pogoda chyba jak w całej Polsce była w kratkę, ale nie przeszkodziło to by intensywnie spędzić czas na obozie. Bieszczady mają bogatą historię związaną z koleją. Dzieci miały okazje przejechać się rowerowymi drezynami. Spędziły czas w stadninie, gdzie mogły nie tylko pojeździć na koniach, ale zobaczyć jak na co dzień dba się i pielęgnuje te piękne, szlachetne zwierzęta. Swoją sprawność fizyczną uczestnicy obozu testowali w parku linowym. Na rzece San, podczas spływu pontonami, rozegrała się prawdziwa wodna bitwa, gdzie przegrani przemoczeni byli do suchej nitki. Dzieci uczyły się surviwalu, jak przetrwać w trudnych warunkach i rozpalić ognisko bez zapałek. Nie zabrakło lekcji o demokracji. W czasie II tury wyborów prezydenckich obozowicze towarzyszyli wychowawcom do lokalu wyborczego, zaliczając poszczególne punkty i bazy. Rozwiązywali zadania związane z patriotyzmem, edukacją obywatelską. Jak co roku odbył się dzień sportu przygotowany przez najstarszych chłopaków Maćka i Janka oraz konkurs Mam Talent prowadzony przez Zuzię i Kamilę. Artur Sarna, instruktor terapii uzależnień przeprowadziła zajęcia i warsztaty profilaktyczne. Obóz był współfinansowany przez Miasto Rybnik w ramach zadania POZYTYWKA 2020, a jego organizatorami byli Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku i stowarzyszenie Strefa WzW wolnych z wyboru.

/Materiały prasowe/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].