Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Strażacy akcją szukają chętnych

PSZÓW Ratownicy z OSP Pszów wyszli z ciekawą inicjatywą dla tych, którzy chcieliby wstąpić w szeregi ochotniczej straży pożarnej. Na Facebooku prowadzą kampanię „Zdobądź się na odwagę”, a wkrótce odbędzie się pierwsze spotkanie dla zainteresowanych.

Strażacy akcją szukają chętnych

Dotychczas OSP Pszów zachęcała mieszkańców do wstąpienia do jednostki poprzez akcje plakatowe i pocztę pantoflową. Ich efekty były niewielkie. W tym roku strażacy postawili na social media i pokazanie ich pracy od kuchni. W ramach akcji na fanpage OSP Pszów prezentują sylwetki ratowników. – Rozpoczęliśmy akcję „Zdobądź się na odwagę”, którą promujemy na profilu OSP Pszów na Facebooku. Będą pojawiać się filmy i różne informacje, które mają zachęcić potencjalnych kandydatów. Pierwsze spotkanie planujemy na 19 czerwca o godz. 18.00. Wtedy osoby zainteresowane będą mogły przyjść i zobaczyć, jak wygląda służba – informuje Piotr Fiszer, naczelnik OSP Pszów. – Naszym celem jest pozyskanie osób do jednostki operacyjno-technicznej, czyli do grupy, która bierze czynny udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Określiliśmy wiek na 18-60 lat, bo w tym wieku można brać udział w akcjach, ale też jesteśmy otwarci na osoby młodsze od 16 lat, które mogłyby przez czas do osiągnięcia pełnoletności przygotowywać się do udziału w działaniach – wyjaśnia Piotr Fiszer. Na 19 czerwca strażacy przygotowali niespodziankę dla chętnych, aby pokazać im namiastkę prawdziwej akcji. Przy remizie OSP Pszów odbędą się wtedy ćwiczenia z wykorzystaniem sprzętu będącego na wyposażeniu jednostki.

Szymon Kamczyk

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Abdulwisimulacha (31.0. * .117) 14.06.2020 15:30
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu