Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Strażacy w gotowości, ale też z potrzebami

PSZÓW Strażacy z obu jednostek działających w mieście przedstawili radzie miasta swoje sprawozdania i potrzeby na przyszły rok. Strażacy w ubiegłym roku odnotowali łącznie 119 wyjazdów, zarówno do pożarów, miejscowych zagrożeń oraz na ćwiczenia.

Strażacy w gotowości, ale też z potrzebami

Na majowej komisji bezpieczeństwa rady miasta pojawili się reprezentanci jednostek OSP Pszów i OSP Krzyżkowice, którzy przedstawili swoje sprawozdania oraz potrzeby na 2021 rok. W OSP Pszów w roku 2019 odnotowano 30 interwencji przy pożarach, w tym 27 na terenie miasta. – Ważniejsze działania związane z pożarami na terenie miasta to pożary pustostanów, w jednym z tych pożarów ofiara śmiertelna, pożar budynku gospodarczego w Turzy śląskiej, pożar samochodu wraz z garażem, pożary przewodów kominowych, nieużytki, pożar maszyny rolniczej – informował radnych Edward Cyran, prezes OSP Pszów. Oprócz tego strażacy z Pszowa odnotowali 31 miejscowych zagrożeń na terenie miasta, wśród których znalazły się m.in. wypadki komunikacyjne i usuwanie gniazd owadów błonkoskrzydłych. Strażacy wyjeżdżali także 8 razy na zabezpieczenie rejonu.

OSP Krzyżkowice w ubiegłym roku uczestniczyła w 22 akcjach gaśniczych przy pożarach, 9 miejscowych zagrożeniach, 4 zabezpieczeniach terenu i 9 wyjazdach ćwiczeniowych. – Razem we wszystkich zdarzeniach uczestniczyło 300 strażaków, których łączny czas pracy to: 664h 20m – referował Michał Elsner, naczelnik OSP Krzyżkowice. Oczywiście liczba 300 strażaków to łączne wyjazdy grupy najaktywniejszych ochotników.

Strażacy podkreślili potrzeby na przyszły rok, wśród których znalazły się m.in. modernizacje samochodów i kosztowna wymiana opon. Strażacy podkreślili również konieczność pochylenia się nad kwotami ekwiwalentu za wyjazdy, bo kwota 12 zł za godzinę nie jest w stanie zastąpić wynagrodzenia z pracy etatowej, a w czasie akcji ratownicy muszą wykorzystać bezpłatny dzień wolny w swoim miejscu zatrudnienia. Strażacy zapowiedzieli również konieczność prac remontowych w remizach.

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Malinowska wraz z radnymi podziękowała strażakom za odwagę i pomoc przy dowożeniu jedzenia osobom przebywającym na kwarantannie. Warto dodać, że staraniem urzędu dla OSP Pszów zakupiono 4 kombinezony ochronne do wykorzystania w czasie epidemii, których łączny koszt wyniósł 1000 zł. Właśnie te kombinezony są stale wykorzystywane przy dowożeniu posiłków osobom na kwarantannie.

Szymon Kamczyk

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].