Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Akcja Nowin: życzenia i prezenty dla bohaterek i bohaterów czasów pandemii

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych Wydawnictwo Nowiny z gronem sponsorów, które utworzyły firmy: Eko-Okna, Rafamet i Tokai-Cobex dostarczyli dzisiaj rano 236 paczek upominkowych dla personelu szpitala zakaźnego.

Akcja Nowin: życzenia i prezenty dla bohaterek i bohaterów czasów pandemii

Przed tygodniem opublikowaliśmy w portalu artykuł o pracy pielęgniarek z Gamowskiej. Te wspomniały, że 12 maja obchodzą Dzień Pielęgniarki i zwykle w swoje święto spotykały się razem, by porozmawiać przy kawie i ciastku. Słynny raciborski cukiernik Adrian Malcharczyk obdarowywał je wtedy pączkami. Sklepiku pana Adriana nie ma teraz w szpitalu zakaźnym, więc nawet po tych symbolicznych pączkach zostało tylko wspomnienie.

Dlatego wymyśliliśmy w redakcji, że spróbujemy niejako pocieszyć panie pielęgniarki i położne w dniu ich święta.
Dzięki zaangażowaniu sponsorów (Eko-Okna, Rafamet i Tokai Cobex) i we współpracy z raciborską PSS Społem stworzyliśmy 236 upominków - zestawy słodkości i kosmetyków.
Do nich dołączyliśmy dyplomy od Nowin Raciborskich - dla Bohaterek i bohaterów czasów pandemii (to cykl Katarzyny Gruchot w tygodniku). Na Gamowską trafił też wyjątkowy numer naszej gazety z okładką - podziękowaniem dla personelu pielęgniarskiego za pracę w szpitalu zakaźnym.

Wszystko to zostało spakowane i dostarczone z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa. Upominki, dyplomy i gazety trafiły do specjalnych folii.

W poniedziałek 11 maja cała redakcja zaangażowała się w pakowanie prezentów. Pracowaliśmy w reżimie sanitarnym - wszyscy w maseczkach i rękawiczkach. We wtorkowy ranek przewieźliśmy je do szpitala, gdzie czekały na nas panie pielęgniarki, które zajęły się dystrybucją podarunków na terenie lecznicy. Wiemy, że już zostały rozdysponowane wśród personelu i sprawiły paniom i panom z Gamowskiej wiele radości. - Były chwile wzruszenia i łzy. Naprawdę - powiedziała nam Krystyna Klimaszewska pielęgniarka ze szpitala zakaźnego i radna miejska, która zaangażowała się w naszą akcję.

Koronawirus - wszystko o pandemii 3456 wiadomości, 5528 komentarzy w dyskusji, 3121 zdjęć, 14 filmów

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Rack (37.30. * .29) 12.05.2020 22:51

Włodarze miasta i powiatu też powinni wstydem się zarumienić!
Całemu personelowi zdrowia i wytrwałości życzymy. ;)

~SZOK (87.207. * .195) 12.05.2020 19:23

Brawo, super akcja dla superbohaterów i superbohaterek!

Michael_Douglas 12.05.2020 17:44

Proszę nie oceniać źle pana dyrektora Ryszarda Rudnika. Zarządzający lecznicą nie jest od wręczania prezentów swojemu personelowi. Pan dyrektor skupia się na właściwej polityce kadrowej i finansowej szpitala zakaźnego, bo taką misję powierzył mu pan wojewoda i wypełnia ją wspólnie z panem starostą Grzegorzem Swobodą. Z Katowic to wygląda naprawdę dobrze i jak sądzę, dyrektor i starosta doczekają się wkrótce stosownej nagrody za dobrze wykonaną pracę na rzecz Śląska i jego mieszkańców.

~Nick1 (5.173. * .29) 12.05.2020 17:36

A Rudnik docenił swoich pracowników???? Dyrektor w Kędzierzynie-Koźlu docenił!!

~Cola (46.134. * .112) 12.05.2020 17:36

A Rudnik cichooo,szaaa...du..a w kąt hahaha

~Pacjentka1 (31.0. * .11) 12.05.2020 17:35

A co dał Rudnik?

JacekK 12.05.2020 12:04
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Brawo Nowiny! Brawo Sponsorzy!