Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pół tysiąca kontroli, osiem mandatów

W poprzednim roku straż gminna przeprowadziła na terenie gminy kontrole 514 posesji. W tym 125 posesji skontrolowano pod kątem wywozu szamb, a 154 posesje pod kątem wywozu odpadów stałych.

Pół tysiąca kontroli, osiem mandatów

W raporcie o stanie gminy czytamy, że działania straży gminnej skupione były na utrzymaniu porządku publicznego i zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom gminy. Zwłaszcza poprzez monitorowanie miejsc zagrożonych, kontrolę w zakresie zachowania środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt, kontrolę przestrzegania przepisów ustawy o ochronie zwierząt, kontrolę nieruchomości w zakresie ich wyposażenia w numer porządkowy, kontrolę miejsce w których istnieje ryzyko nielegalnego pozbywania się odpadów, kontrole w rejonie zbiorników wodnych i kąpielisk, zapobieganie zanieczyszczaniu ulic, placów i terenów otwartych, prowadzenie kontroli właścicieli nieruchomości w zakresie utrzymania czystości i porządku na terenie nieruchomości, zapobieganie popełnianiu wykroczeń drogowych, zapobieganie popełnianiu wykroczeń przeciwko porządkowi publicznemu i innym wykroczeniom mającym wpływ na poczucie bezpieczeństwa publicznego.

W sumie w 2018 r. straż gminna nałożyła na terenie gminy 8 mandatów na kwotę 1150 zł.

(art)

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do_poniżej (193.169. * .48) 14.07.2019 12:55

Nad tytułem " Pół tysiąca kontroli, osiem mandatów" nad słowem "Pół" mały niebieski prostokąt z białymi literami :) "GORZYCE INFORMACJE"

~Lisek (79.124. * .48) 14.07.2019 12:27
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

O ktorej to gminie mowa? Nic z artykulu nie wynika, czyż redaktor nie wie o czym pisze? Pytanie zadene i usuniety wpis. Nalezy poprawić, aby bylo wiadpmo o co chodzi, a nie kasować wpis i dalej czeski film