Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Co motywuje współczesnych pracowników do podjęcia zatrudnienia?

Obecnie pracodawcy zdają sobie sprawę z tego, że aby przyciągnąć dobrych pracowników do swojego przedsiębiorstwa nie wystarczy już tylko podnieść kwotę wynagrodzenia, należy użyć dodatkowych narzędzi, które zachęcą do przyjęcia oferty pracy. Wiadomo, że im większe miasto tym większe możliwości znalezienia odpowiednich benefitów. Poniże przedstawiono najczęściej stosowane formy wynagradzania pracowników.

Co motywuje współczesnych pracowników do podjęcia zatrudnienia?

Karty sportowe

Niezależnie od wieku wielu pracowników lubi wykonywać jakąś aktywność sportową. Niektóre sporty mogą być wykonywane niezależnie od warunków i bez wymagania sprzętów sportowych. Są jednak takie aktywności, które uzależnione są od dostępności obiektów sportowych. Między innymi baseny, siłownie, korty tenisowe to jedne z obiektów, w których konieczne jest opłacenie z ich korzystania. Dlatego wielu pracodawców oferuje swoim pracownikom karty sportowe, które oferują dostęp do różnego rodzaju obiektów sportowych w całym kraju. Wejścia do obiektów mogą być limitowane lub bez ograniczeń.

Pakiety medyczne

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne zapewnia dostęp do świadczeń opieki medycznej w krótszym terminie. Łatwiejsza jest też procedura rejestracji do specjalistów oraz na wszelkiego rodzaju badania diagnostyczne. Wielu pracodawców zapewnia także dostęp do pakietów medycznych dla członków rodziny pracownika, co szczególnie docenią zatrudnieni, którzy posiadają dzieci. Pakiety medyczne mogą być w pełni opłacane przez pracodawcę, a pracownik jedynie płaci podatek od ceny pakietu, lub mogą być współfinansowane przez pracownika.

Bony do sklepów

Wiele firm decyduje się wynagradzać swoich pracowników podarowując im bony do popularnych sieci sklepów. Pracownik może wykorzystać bon w danym miesiącu lub zostawić go na kolejne, aby uzbierać większą kwotę na poważniejsze wydatki. Pieniądze pochodzące z wynagrodzenia często rozchodzą się niepostrzeżenie i nieraz nie starczy na to co było potrzebne, wtedy bon może okazać się bardzo przydatny.

Materiał zewnętrzny

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~doceniona29 (188.146. * .156) 10.05.2019 23:16

mój szef stara się, by każdy pracownik był zadowolony. czasem nam coś kupi dobrego do jedzenia to takie małe rzeczy są, ale większe też się znajdą na przykład coroczna integracja. Szef wybiera miejsce, gdzie będziemy się integrować.. W zeszłym roku byliśy w leszczyńskim aerotunelu w tym jeszcze nie wiadomo. Oczywiście pieniężna motywacje też jest.. na święta dostajemy bony itd. źle nie mamy

~lubiezjesc (91.200. * .18) 03.05.2019 17:21

No kochany moj szefie jak bys jeszcze dodal jakis bon do sklepu byl bys naprawde gosc na 6 :) a tak serio kazdy dodatek ceni pracownik dzis jest rynek ze o dobrego pracownika trzeba walczyc albo robic wszystko by sie nie zwolnil