Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Miejskie konkursy recytatorskie rozstrzygnięte

16 i 17 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku odbyły się Miejskie Konkursy Recytatorskie. Wzięłi w nich udział uczniowie klas I-III oraz IV-VI z rybnickich szkół podstawowych.

Miejskie konkursy recytatorskie rozstrzygnięte

Pierwszego dnia w szranki stanęło 28 recytatorów z rybnickich szkół. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. W czasie kiedy jedna grupa recytowała, druga uczestniczyła w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Zofię Paszendę. W trakcie warsztatów dzieci obejrzały bajkę „Słowik” w okienku teatru Kamishibai. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki. Jury w składzie Izabela Karwot, Aleksandra Kotas, Wojciech Świerczyna przyznało trzy wyróżnienia, trzy trzecie miejsca, dwa drugie i dwa pierwsze. Laureaci pierwszych i drugich miejsc zaprezentują się w Rejonowym Festiwalu Słowa organizowanym przez Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach, który odbędzie się 29 kwietnia.  

Z kolei 17 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się konkurs dla uczniów klas IV-VI. Na scenie zaprezentowało się 30 recytatorów. Każdy z uczestników miał okazję skorzystać z warsztatów dykcyjnych prowadzonych przez Karolinę Filec, podczas których poznali ćwiczenia usprawniające aparat mowy, poprzez zabawę, ćwiczenia oddechowe, zgłębiali wiedzę jak pracować nad tekstem, a także dowiedzieli się jak przygotować się do występu. Do III Rejonowego Festiwalu Słowa jury w składzie: Jadwiga Demczuk-Bronowska, Zofia Paszenda, Adam Świerczyna zakwalifikowało laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca: Antoniego Miłowskiego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5, Liliannę Matuszek ze Szkoły Podstawowej nr 20 i Lidię Wycisk z Zespołu Szkół Urszulańskich.

/Materały prasowe/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].