Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Tego jeszcze nie było" w Młodzieżowym Domu Kultury

Pracownia plastyczna Kameleon działa w MDK od 10 lat. Co roku organizowana jest wystawa prezentująca całoroczny dorobek artystyczny wychowanków.

"Tego jeszcze nie było" w Młodzieżowym Domu Kultury

Do tej pory wystawy Kameleona charakteryzował jeden temat przewodni prezentowany w różnych technikach plastycznych. Były kameleony, koty, tukany, gruboskórni itp. W tym roku młodzi artyści postawili na różnorodność w formie i temacie prezentowanych prac, stąd temat wystawy to: „Tego jeszcze nie było”. Na wernisażu zaproszeni goście mogli podziwiać: barwne maki, rude lisy, szare wróble, abstrakcyjne kompozycje wykonane markerami oraz ceramiczne cudeńka. Oprawa artystyczna wernisażu również wpisała się w temat wystawy, ponieważ  na scenie pojawił się zespół wokalno - instrumentalny prowadzony przez Mariusza Miszkurkę, wykonujący utwory muzyczne na ukulele - a tego jeszcze nie było.

Jak co roku wiele wzruszeń dostarczył film dokumentujący twórcze działania pracowni Kameleon. Pojawił się w nim kadry powstawania prac plastycznych na tegoroczną wystawę oraz materiały archiwalne. Po prezentacji multimedialnej  wręczyła wszystkim dzieciom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz pluszowe kameleony. Wrażeniom artystycznym towarzyszył pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców i dziadków młodych artystów.

/Materiały prasowe/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].