Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Międzynarodowe szkolenie z udziałem Creatio

Grupa młodzieży z pracowni plastycznej Creatio Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku reprezentowała Polskę biorąc udział w Międzynarodowym Szkoleniu Erasmus+.

Międzynarodowe szkolenie z udziałem Creatio

Tygodniowe spotkanie odbywało się w Dublinie. Tytuł szkolenia „Can you handle it?” nawiązywał do programu edukacji nieformalnej i dotyczył w szczególności edukacji rówieśniczej w zakresie świadomości zagrożeń we współczesnym życiu, przeciwdziałania uzależnieniom i propagowania zdrowego stylu życia. W projekcie brało udział 50 młodych ludzi z Irlandii, Hiszpanii, Włoch, Polski, Finlandii i Niemiec. Dziewczyny bardzo pracowicie spędziły tydzień w Irlandii. Program szkolenia był zróżnicowany znalazły się w nim gry i zabawy integracyjne, warsztaty tematyczne, burze mózgów, animacje związane z odgrywaniem ról, prezentacje narodowe i kulturowe oraz prezentacje placówek, miast i regionów. Oprócz tego uczestnicy szkolenia mieli okazję poznać kulinarne i muzyczne tradycje irlandzkie oraz nauczyć się tradycyjnych tańców tego kraju. Grupa z MDK zwiedziła stolicę Irlandii, spacerując i fotografując to piękne kolorowe miasto i jego zakątki, m.in. Trinity College, pomnik Molly Malone i kulturalnego centrum Temple Bar. Ważnym punktem wizyty było zobaczenie Księgi z Kells – średniowiecznego manuskryptu stanowiącego jeden z najważniejszych zabytków chrześcijaństwa. Nad tematem tym wychowankowie pracowali artystycznie przez kilka tygodni poprzedzających wyjazd. Szkolenie pokazało edukację rówieśniczą jako potencjał pomysłów dający szansę na lepsze poznanie się, wyrażanie swoich oczekiwań i potrzeb względem dorosłych. Przyniosło też wiele nowych kontaktów i przyjaźni.

/Materiały prasowe/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].