Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zimowisko artystyczne Młodzieżowego Domu Kultury

Uczestnicy zajęć teatralnych Zosi Paszendy i tanecznych Moniki Floryszak wyjechali na zimowisko artystyczne do Rabki. Podczas pobytu młodzi artyści wzięli udział w warsztatach teatralnych, tanecznych i plastycznych.

Zimowisko artystyczne Młodzieżowego Domu Kultury

Pracując w grupach tworzyli żywe obrazy na podstawie reprodukcji dzieł znanych malarzy, a także malowali zimowe pejzaże inspirowane pięknem przyrody górskiej i własną wyobraźnią.

Wielkim przeżyciem była dla nich wycieczka do Zakopanego i wjazd kolejką na Gubałówkę. Wspaniała prawie wiosenna aura sprawiła że mogli podziwiać piękno panoramy Tatr. Nie obyło się oczywiście bez zakupu pamiątek na popularnych zakopiańskich Krupówkach. Najbardziej wyczekiwaną atrakcją był oczywiście pobyt na basenach termalnych „Bukovina” w Bukowinie Tatrzańskiej.

W teatrze „Rabcio” podczas spektaklu „Pchła Szachrajka” uczestnicy warsztatów świetnie się bawili podziwiając kreacje aktorskie i zabawne sytuacje. Po spektaklu wychowankowi MDM spotkali się z aktorami, mogli wejść na scenę i zobaczyć jak z bliska wyglądają rekwizyty teatralne. Finałem tego spotkania było wspólne zdjęcie z aktorami na scenie. Ośnieżone stoki Rabki sprawili że młodzi Rybniczanie ulegli tzw. zimowemu szaleństwu. W ruch poszły sanki i śniegowe jabłka. Wieczorami był czas na konkursy artystyczne przygotowane i prowadzone przez dzieci i młodzież. Odbył się pokaz talentów i kostiumów zaprojektowanych przez uczestników. Obowiązkowym punktem programu były dyskoteki i seanse filmowe. Tygodniowy pobyt w Rabce upłyną bardzo szybko i wszyscy wrócili naładowani pozytywną energią do Rybnika.

/Materiały prasowe/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].