Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Skomplikowana procedura, niskie odszkodowania

Osoby, który doznały szkód w uprawach spowodowanych przez zwierzynę łowną nie mają powodów do zadowolenia.

Skomplikowana procedura, niskie odszkodowania

W Gminnym Centrum Kultury zostało zorganizowane spotkanie dotyczące możliwości uzyskania odszkodowań za straty poczynione przez zwierzynę łowną, ale tylko na terenach wyłączonych z obwodów łowieckich. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach tłumaczyli na spotkaniu w Gorzycach, w jakich sytuacjach należą się odszkodowania i jak wygląda procedura ich pozyskiwania. Obecni na spotkaniu nie kryli rozczarowania. - To załatwianie trwa za długo i jest skomplikowane – ocenili obecni na spotkaniu.

Jak wygląda procedura odszkodowawcza?

Za nim zwrócimy się do urzędu marszałkowskiego z wnioskiem o odszkodowanie, należy sprawdzić, czy do szkody aby na pewno doszło na terenie wyłączonym z obwodu łowieckiego. To ważne, bo marszałek wypłaca odszkodowania tylko za szkody poczynione właśnie na tych obszarach. W samych obwodach łowieckich za odszkodowania odpowiadają poszczególne koła łowieckie.

To czy do szkody doszło na terenie obwodu czy na terenie wyłączonym, można sprawdzić za pomocą internetowej mapy, dostępnej pod adresem mapy.orsip.pl w module „Przyroda”, następnie w module „Użytkowanie przyrody” i kolejno w module „Gospodarka łowiecka”. Ta możliwość skierowana jest jednak do osób dość dobrze posługujących się komputerem. Pozostałym przyjdzie skorzystanie z pomocy np. urzędu gminy, gdzie powinni doprecyzować, czy dany teren jest obszarem wyłączonym czy też już obwodem łowieckim.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].