Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wodzisławska policja podsumowała swoją akcję

4 września odbyła się policyjna akcja NURD. Są to cykliczne akcje, w trakcie których szczególną uwagę mundurowych skupiają piesi i rowerzyści, czyli tak zwani niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Wodzisławska policja podsumowała swoją akcję

Akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00, a zakończyła o 22.00. Jej celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego poprzez uświadamianie, pouczanie, a także represję wobec tych, którzy nie stosują się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Akcja miała także na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Podczas trwania akcji w powiecie wodzisławskim mundurowi pouczyli 15 pieszych za przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. 10 kierowcom pojazdów zwrócono uwagę za zachowania wobec pieszych w rejonie przejść dla pieszych. Pouczono także 15 cyklistów. Wobec jednego z nich skierowano wniosek do sądu o ukaranie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości bądź w stanie po użyciu alkoholu, mandatami karnymi ukarano 6 rowerzystów, Rekordzista zatrzymany w Syrynii miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Za to wykroczenie taryfikator przewiduje mandat w wysokości 500 złotych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].