Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Lekartowie świętują [ZDJĘCIA]

Biesiada dożynkowa połączona z festynem strażackim oraz oficjalne oddanie po renowacji pomnika poległych w I i II wojnie światowej. Zobacz zdjęcia!

W Lekartowie świętują [ZDJĘCIA]

W tym roku w Lekartowie zrezygnowano z organizacji osobnych imprez, postanowiono zrobić jedną. Połączono biesiadę dożynkową z festynem strażackim. Nie było więc tradycyjnej dożynkowej korony, czy innych ozdób związanych ze świętem plonów. Był za to uroczysty przemarsz. Wyruszono spod remizy Ochotniczej Straży Pożarnej i udano się w kierunku pomnika poległych w I i II wojnie światowej. Tam złożono kwiaty, oficjalnie też monument został poświęcony przez ks. Ewalda Cwienka z parafii Trójcy Świętej w Cyprzanowie. Pomnik po około 10 latach został odnowiony. – Wyremontowaliśmy wszystkie elewacyjne elementy, uzupełniliśmy ubytki tynku, odrestaurowaliśmy dach – wyliczał w rozmowie z nami sołtys Piotr Parys. Prace zostały wykonane przez mieszkańców Lekartowa. Do pomnika został też doprowadzony chodnik, ta część została pokryta z budżetu gminy.

Dalsze uroczystości zorganizowano przy świetlicy wiejskiej, tam odbył się koncert orkiestry dętej oraz Beaty Piwowarczyk. Przygotowano także liczne zabawy. 

(mad)

Ludzie

Piotr Parys

Radny gminy Pietrowic Wielkie

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].