Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Spin świętował jubileusz

W efektowny sposób tancerze tworzący KTT Spin zakończyli kolejny, pełen artystycznych wyzwań i emocji rok. 24 czerwca na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury zaprezentowali swoje najlepsze choreografie podczas koncertu z okazji 35-lecia istnienia zespołu.

Spin świętował jubileusz

Widzowie zobaczyli spora dawkę tańców latynoamerykańskich, standardowych, czekała na nich także niespodzianka w postaci występu nowej grupy Spinu – Szafir, utworzonej przez rodziców tancerzy. Układy taneczne to w dużej mierze dzieło Elżbiety Lasockiej, do przygotowania poszczególnych grup przyczynili się także instruktorzy Jakub Żurek i Sebastian Lasocki. Przez wiele lat artystycznej działalności KTT Spin z Wodzisławskiego Centrum Kultury wypracował sobie markę, rozpoznawalność i szacunek. Ale przede wszystkim pasję do tańca, którą skutecznie rozwija i którą zaraża innych.

Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie Elżbieta Lasocka, która od 30 lat związana jest z wodzisławską sceną taneczną. To na jej ręce podziękowania składali wszyscy tancerze, którzy w finale wyszli na scenę. Szczególne gratulacje i piękne statuetki instruktorce wręczyli: Izabela Kalinowska, zastępca prezydenta miasta oraz, w imieniu wszystkich pracowników WCK, Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury. Podczas koncertu dla publiczności wystąpiły utalentowane instrumentalistki i wokalistki.

Spin ma na swoim koncie wiele znakomitych sukcesów. Bierze udział w przeglądach i festiwalach tańca, mistrzostwach Polski, Europy w kategorii tańców latynoamerykańskich, jak i standardowych. Podczas swojej wieloletniej działalności formacje Spinu zdobyły liczne nagrody w turniejach tańca towarzyskiego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].