Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Podsumowano Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Wielcy znani i nieznani"

12 czerwca w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbyło się podsumowanie Międzynarodowego Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży Wielcy znani i nieznani. 

Podsumowano Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Wielcy znani i nieznani"

Była to 15 edycja konkursu plastycznego organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury od 1999 roku. Główną ideą konkursu jest wspólna podróż po świecie sztuki i artystów. Uczestnicy poznają nowego artystę i za pomocą swoich obrazów dzielą się wiedzą na jego temat.

Impreza od kilka lat odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Rybnika, Śląskiego Kuratora Oświaty i Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA.  

Uroczystości rozdania nagród towarzyszyło otwarcie wystawy pokonkursowej. Zaprezentowana kolekcja prac plastycznych z całego świata pozwala poznać odmienne tradycje, korzenie i wartości kulturowe dając jednocześnie możliwość zauważenia tego co łączy wszystkie dzieci; artystyczne widzenie świata, wyjątkową wrażliwość wizualną, szczególną fantazję i talent, które są niezależne od miejsca na ziemi, wieku, koloru skóry i religii. Sztuka stała się w tym przypadku naturalnym językiem wszystkich małoletnich artystów .

Tytuł tegorocznego biennale WILLIAM TURNER – SŁOŃCE WE MGLE nawiązujący do twórczości angielskiego malarza zainspirował młodych artystów z 28 krajów . Na konkurs nadesłano 3040 prac z Polski, Turcji, Węgier, Chin, Rosji, Białorusi, Indii, Kazachstanu, Indonezji, Bułgarii, Singapuru, USA, Ukrainy, Litwy, Korei, Słowacji, Mołdawii, Rumunii, Estonii, Słowenii, Czech, Łotwy, Sri Lanki, Armenii, Chorwacji, Tajlandii, Azerbejdżanu i Uzbekistanu.

Jury złożone z młodzieży Pracowni Plastycznej CREATIO  wyłoniło grono 153 laureatów i finalistów, których prace zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej. Spomiędzy nich wybrano 64 prace, których autorom przyznano 32 nagrody i 32 wyróżnienia.

Na uroczyste podsumowanie konkursu wzbogacone prezentacjami muzycznymi, filmowymi i tanecznymi przyjechali laureaci z różnych zakątków Polski i z zagranicy. Oprócz naszych rodzimych finalistów gościliśmy w Rybniku artystów z Białorusi i z Czech.

W czasie uroczystego podsumowania nagrody i wyróżnienia dla zwycięzców wręczyli Katarzyna Fojcik Naczelnik Wydziału Edukacji Miasta Rybnika, Michał Wojaczek Dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej i Barbara Zielińska Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.

Wystawę prac XV  Międzynarodowego Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży WILLIAM TURNER – SŁOŃCE WE MGLE można będzie oglądać w teatrze do 20 sierpnia.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].