Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dramat samotnej wdowy. 77-latka zmarła od poparzeń

Koszmarny wypadek w Lubomi. Nie żyje 77-letnia kobieta, na której - prawdopodobnie po tym, jak z pieca w kotłowni buchnął ogień - zapaliło się ubranie.

Dramat samotnej wdowy. 77-latka zmarła od poparzeń

Niewielki dom z cegły przy ul. Marii Fornalskiej w Lubomi. Mieszkała w nim 77-letnia kobieta. Była wdową. - Żyła tam sama, ale radziła sobie, wystarczy popatrzeć na podwórko, zawsze porządek - mówi nam jeden z sąsiadów. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w domu kobiety doszło do niespodziewanej tragedii.

Ogień z pieca

22 grudnia przed godziną 5.00 na miejsce wezwano strażaków. Zgłoszenie dotyczyło pożaru w piwnicy domu przy ul. Fornalskiej. Pierwsi dojechali ochotnicy z OSP Lubomia, chwilę później była Państwowa Straż Pożarna. Sam pożar w kotłowni okazał się niewielki. W ogniu stanęły materiały składowane przy piecu. Nie było ich dużo. Praktycznie obyło się bez strat. Niestety, poważnie ucierpiała 77-letnia mieszkanka domu. Do wypadku doszło, kiedy kobieta obsługiwała piec. Wszystko wskazuje na to, że z jakiegoś powodu w jej kierunku buchnął ogień, od którego zapaliło się jej ubranie.

Czekała na pomoc

Prawdopodobnie kobieta miała na sobie syntetyczne ubrania, m.in. domowy fartuch i spodnie, które szybko zajęły się ogniem. Od okolicznych mieszkańców dowiedzieliśmy się, że 77-latka sama próbowała poradzić sobie z płonącą odzieżą. Zdołała ugasić płonące ubrania i zaalarmować sąsiadów, by ci wezwali służby. Zdjęła resztki ubrań i czekała w przedsionku domu na pomoc. Była wówczas przytomna. Mieszkańcy wsi mówią nam, że przy szopie były dwa naczynia na wodę. Jedno stało puste, więc prawdopodobnie dzięki wodzie z tego pierwszego gasiła płonące ubranie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].