Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Strażacy chcą na olimpiadę, ale nie mają pieniędzy. Miasto wytyka im nieskuteczność.

Co 4 lata organizowane są międzynarodowe zawody strażackie zwane Olimpiadą Pożarniczą. W ostatnich zawodach, które odbyły się we Francji, wzięło udział 223 drużyn z 25 państw. Tegoroczne XVI zawody odbędą się w Austrii, w mieście Villach w połowie lipca.

Strażacy chcą na olimpiadę, ale nie mają pieniędzy. Miasto wytyka im nieskuteczność.

Pszowska jednostka ochotniczej straży pożarnej kolejny raz będzie miała możliwość zaprezentowania swoich umiejętności podczas zawodów. Prawo startu w tym prestiżowym wydarzeniu uzyskała podczas ogólnopolskich zawodów sportowo-pożarniczych, które odbyły się we wrześniu 2016 r. w Polanicy-Zdrój według regulaminu CTIF. Udział w olimpiadzie wiąże się jednak z niemałymi kosztami. Do końca kwietnia każda drużyna, która zakwalifikowała się na olimpiadę, zobowiązana była do wpłacenia wpisowego w wysokości 2 tys. euro (ok. 9 tys. zł). Podczas marcowej pszowskiej sesji wybuchło niemałe zamieszanie w sprawie finansowania wyjazdu strażaków na olimpiadę. Część radnych dopytywała czy miasto zamierza wspomóc strażaków.

Miasto: strażacy nie wykazali inicjatywy

Burmistrz Pszowa Katarzyna Sawicka-Mucha poinformowała, że wpisowe na wyjazd strażaków jest w budżecie zabezpieczone. Jednak ustalenia ze strażakami były prowadzone w tym kierunku, że część kwoty potrzebnej na wyjazd OSP Pszów zdobędzie sama. Ze strony włodarzy padła propozycja m.in. zbiórki publicznej przez strażaków. – Była również mowa o tym, że strażacy zwrócą się do Marszałka Województwa Śląskiego o wsparcie finansowe na wyjazd. Nasza straż jest jedyną z województwa śląskiego, która bierze udział w olimpiadzie. A marszałek dysponuje środkami, aby ją wspomóc – mówiła na sesji burmistrz miasta. Wiceburmistrz Dawid Topol wyjaśnił zaś, że przez kilka miesięcy strażacy nie pozyskali żadnych środków. Włodarze zapewnili jednak, że jeżeli strażakom nie uda się zdobyć brakującej części pieniędzy, to miasto wygospodaruje je z budżetu.

Ludzie

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
amol 21.05.2017 11:16

cztyry lata mieli, żeby se naszporować !!! jo też oszczydzom jak chca kajś jechać, a nie żebrom.Niech pozamiatają chodniki, pozbiyrajom papiorki abo chycom sie jakiś roboty to se zarobiom na ta olimpiada!