Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Obrazy zamiast słów... Wkrótce wernisaż niezwykłej wystawy

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy ART-POSTAL, która jest efektem korespondencji dwóch artystów: Jean-Marca Dublé z Francji i Michała Justyckiego z Polski.

Obrazy zamiast słów... Wkrótce wernisaż niezwykłej wystawy
Michał Justycki, Jean-Marc Dublé

Jean-Marc nie zna polskiego, Michał nie zna francuskiego, artyści nigdy się nie poznali, a przez ponad rok komunikowali się ze sobą za pomocą obrazu przesyłanego pocztą: rysunków, malunków i kolaży nanoszonych na koperty, stronę z czytanej właśnie powieści czy gazety.

Wernisaż odbędzie się 5 kwietnia (środę), o godzinie 17:00 w sali kameralnej RCK RDK przy ulicy Chopina 21. Następnie od 6 do 25 kwietnia wystawa będzie dostępna w Galerii OBOK Raciborskiego Centrum Informacji (ul. Długa 2).

Wieczór uprzyjemni muzycznie recital utworów Jacques Brela w wykonaniu Janusza Zbiegła pt. Brel raz jeszcze.


Michał Justycki

Absolwent Instytutu Dekoracji Akademii Sztuk Pięknych w Sankt Petersburgu oraz Wydziału Malarstwa i Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Obecnie studiuje podyplomowo Historię Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest pomysłodawcą i organizatorem wystaw plastycznych dla osób niesłyszących oraz idei Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Tworzę, więc jestem”. Brał udział w wielu plenerach artystycznych osób niesłyszących w Polsce i za granicą. Współzałożyciel Grupy Artystów Głuchych. Obecnie zaangażowany jest w projekt Muzeum Śląskiego „Nie jestem już psem” dla osób niesłyszących. Jest instruktorem malarstwa w Raciborskim Centrum Kultury.

WYSTAWY

 • 2012 – wystawa Grupy Artystów Głuchych, Warszawa
 • 2013 –,,Ja i sztuka“, Zabrze
 • 2013 – ,,Widzę, nie słyszę, tworzę“, Poznań
 • 2013 –,,Cięta miłością“, Katowice .
 • 2013 – wystawa Grupy Artystów Głuchych, Sankt-Petersburg i Moskwa
 • 2014 – Centrum Art-Plus, Kraków, Mysłowice, Czeladź
 • 2014 – ,,Ja i sztuka“, Zabrze
 • 2014 – wystawa Grupy Artystów Głuchych, Budapeszt
 • 2015 – wystawa Grupy Artystów Głuchych, Opole
 • 2016 – wystawa Grupy Artystów Głuchych, Szczecin
 • 2017 – „Ludzie z gumy“ Katowice

Jean Marc Dublé

Od ponad 30 lat Jean-Marc Dublé odkrywa barwy, teksturę, kolaże, rysunki w jednym, jedynym kierunku – w stronę HUMORU. Dlatego też nigdy wcześniej nie przedstawiał się jako artysta. Pomimo licznych prac, woli mówić o sobie jako amatorze sztuki.

Od 1990 roku jego dzieła były wystawiane w wielu miejscach we Francji. Dzięki tym wystawom, jakość Jego pracy została bardzo doceniona. Jean-Marc lubi drwinę, sprzeniewierzenie. Ciągle bawi się w ten sposób tekstami literackimi lub dziennikarskimi, które zmienia, dodając rysunki. Jego sztuka nie jest pozbawiona techniki, a jego prace posiadają ogromną osobowość. Działalność artstyczna obejmuje przede wszystkim malarstwo, rysunek oraz kolaż, a nawet zahacza o rzeźbę.

WYSTAWY:

 • 1990 – Galeria "La Primavera" - Auxerre
 • 1992 – Biennale Sztuki Współczesnej "OFF" – Lyon
 • 1993-1995 – Festiwal "Les Arts de la Table" – Roanne
 • 1997 – Galeria "Garage" – Paryż
 • 1998 – Galeria "L" – Saint-Etienne
 • 2003 – Festiwal "Art dans la rue" – Saint-Etienne
 • 2005 – Wystawa wspólna w Galerii "4 coins" – Roanne
 • 2009 – Wystawa w "Le Victor Hugo" – Lorient
 • 2012 – Wystawa we współpracy z Galerią " Bernard Ceysson" – Perreux
 • 2014-2015 – Ilustracja 3 książek angielskiego poety Briana Franklina
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].