Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Finał WOŚP w Rybniku. Poznaj szczegółowy plan

Koncerty, licytacje, Aktywnie dla WOŚP, światełko do nieba – atrakcji podczas 25. Finału WOŚP nie zabraknie. 

Finał WOŚP w Rybniku. Poznaj szczegółowy plan

W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem: „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom." Wolontariusze na ulicach pojawią się w niedzielę, 15 stycznia. W Rybniku będzie ich ok. 300. Główne atrakcje związane z 25. Finałem będą odbywały się na Kampusie. – Przy samej organizacji finału WOŚP pracuje około 15 osób. Ale mówimy tu a całej zbiórce , nie tylko o koncercie na Kampusie. Jest on nieodłączną częścią aczkolwiek nie najważniejszą. Najważniejszą rzeczą podczas całego finału są wolontariusze. Najważniejsze, aby wszyscy bezpiecznie i w dobrej atmosferze mogli kwestować, a potem bezpiecznie wrócili. To jaki będzie wynik zbiórki, jaki będzie koncert, odchodzi na dalszy plan – tłumaczy Arkadiusz Klimczak z rybnickiego sztabu WOŚP. Pytany, czy w tym roku wolontariusze będą polować na rekord zbiórki, odpowiada: – Nigdy nie zakładamy jakiś targetów, wiadome jest, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc każdemu z nas zależy aby z roku na rok uzbierać więcej pieniędzy. Obecny nasz rekord 168 tys., wydaje się być mało prawdopodobny do osiągnięcia, ale tak samo mówiliśmy w poprzednim roku że 118 tys. ( czy 130 przy finale telewizyjnym) też jest nie do pobicia.

Ja osobiście celowałbym w zebranie 200 tys. zł. - Arkadiusz Klimczak

Jednakże na chwile obecną jest kilka czynników, które mogą w tym przeszkodzić. Przede wszystkim pogoda. Po drugie dzień finału to tak naprawdę już ferie zimowe. I trzecia rzecz nagonka – na WOŚP, w zeszłym roku miała inny skutek niż planowali jej autorzy i w rzeczywistości bardzo nam pomogła. Dużo pojawiało się głosów, „nikt nie będzie mi mówił, co mam robić z pieniędzmi – zamiast 1 do puszki wrzucę 10". I stąd wynik zeszłorocznej zbiórki. W tym roku ta nagonka nie jest aż tak zmasowana. Co może również przełożyć się na wynik kwesty. Tak czy inaczej 200 000 zł i byłoby fajnie – kończy Arkadiusz Klimczak.

Plan 25. Finału WOŚP - Kampus:

14:30 - Pokaz OSP Kamień i Rybnickiego Sztabu Ratownictwa,
15:15 - Animal Section,
16:15 - Don't Do That,
17:15 - Kurczat,
17:55 - Prognoza na życie,
18:45 - Kolina Violin Live Show & Dj Matyjas,
19:15 – Licytację (Jednodniowe objęcie stanowiska Prezesa KS ROW Rybnik żużel, Lot Balonem od Mega GSM Centrum ),
19:30 - Sabina Jeszka z zespołem,
20:15 – Licytacja – jednodniowe objęcie stanowiska Prezydenta Miasta Rybnik,
20:20 - Światełko do nieba,
20:30 – Licytacje ( Voucher Kurs Prawa Jazdy Kat. B od OSK Instruktor, Tatuaż od Prykas Studio ),
20:40 - Carrantuohill.

Ponadto 15 stycznia odbędzie się - Aktywnie dla WOŚP - to inicjatywa grupy Aktywni i MOSiR Rybnik. Start: ul. ks. E. Szramka 11 (Rybnik Stodoły), w programie: - spływ kajakowy, - wycieczkę rowerową, - wspólny bieg, - wspólny spacer nordic walking, - licytacje.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].