Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Powiat zapłaci za kursy MZK? To chyba pomyłka

Międzygminny Związek Komunikacyjny nie ustaje w próbach zdobycia zapłaty za kursy autobusów na terenie Wodzisławia Śląskiego.

Powiat zapłaci za kursy MZK? To chyba pomyłka

Wpierw MZK zamierzał nakłonić miasto Wodzisław do pokrycia tych kosztów, tłumacząc, że tysiące mieszkaców tego miasta jeździ autobusami związku. Rozmowy zakończyły się jednak fiaskiem. W komunikacie MZK czytamy, że rozmowy przeniosły się na szczebel powiatowy. – Powołano w tej sprawie dwuosobowy zespół w składzie: Arkadiusz Łuszczak, naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. oraz Benedykt Lanuszny, dyrektor Biura MZK – informuje Rafał Jabłoński z MZK.

Rozmowy tak, ale nie o tym

Starostwo jednak stanowczo zaprzecza, by toczące się rozmowy dotyczyły rozliczeń finansowych. – Powiat Wodzisławski nie prowadzi obecnie żadnych rozmów z MZK na temat pokrywania kosztów funkcjonowania komunikacji MZK na terenie Wodzisławia Śl. Informuję, że został powołany zespół roboczy w osobach naczelnika Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego Arkadiusza Łuszczaka oraz dyrektora biura MZK Benedykta Lanusznego, lecz przedmiotem jego prac nie jest kwestia partycypowania przez powiat w kosztach działalności MZK – wyjaśnia Wojciech Raczkowski z Biura Promocji Starostwa.

Linie ekspresowe i unia biletowa

Rozmowy dotyczyły dwóch kwestii. Po pierwsze była mowa o ewentualnym uruchomieniu przez powiat dwóch linii ekspresowych, łączących miasta powiatu wodzisławskiego, a także współpracy w tym względzie z MZK w zakresie unikania wzajemnej konkurencji (a poprzez to obniżenie kosztów komunikacji). Po drugie mówiono o możliwości przystąpienia przez powiat oraz ewentualnie miasto Wodzisław Śl. do tzw. e–biletu, obowiązującego w MZK tak, aby na terenie powiatu wodzisławskiego powstała tzw. unia biletowa.

(tora)

fot. Bartek Ślak/MZK Jastrzębie-Zdrój

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].