Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi - Grubson i Mesajah opanowali Wodzisław

Zakończyła się 13. edycja festiwalu reggae w Wodzisławiu. Drugi dzień należał zdecydowanie do niezwykle energicznego i kolorowego Mesajah i polskiego rapera Grubsona. Na Stadionie Miejskim zagrali także: Region, Roots Rocket, Bez Jahzgh, Habakuk i Dancehall Masakrah.

Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi - Grubson i Mesajah opanowali Wodzisław

Drugi dzień tylko potwierdził, że Wodzisław zamienił się na dwa dni w Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi – z początku nieco leniwa wakacyjna atmosfera zmieniła się w prawdziwe szaleństwo. Nie zabrakło gwiazd na scenie i rozgrzanych do czerwoności zwolenników tej hipnotycznej jamajskiej odmiany muzyki pod sceną.

Po występach nieco mniej znanych formacji pojawił się częstochowski Habakuk i rozkołysał publikę. Istniejący na scenie już od 26 lat zespół to polska legenda gatunku. Nagrali 9 płyt, w 2007 roku byli headlinerem Przystanku Woodstock a z informacji zamieszczonych na ich stronie można wyczytać, że zagrali już grubo ponad 1000 koncertów. Reggae z elementami rocka, elektroniki, dubu i folku popłynęło tym razem z wodzisławskiej sceny.

To co zdarzyło się potem nikt, kto zdecydował się spędzić sobotni wieczór na Stadionie Miejskim w Wodzisławiu nie zapomni jeszcze długo. Najpierw skoczny, roztańczony, pozytywny Manuel Rengifo Diaz czyli Mesajah pokazał to co w muzyce reggae najlepsze. Tłumnie zgromadzeni pod sceną fani, w każdym wieku, śpiewali, podskakiwali, tańczyli w rytmach reggae z najwyższej półki. O godzinie 23:00, na ponad 1,5 godziny, do swojego, nieco odmiennego od głównego nurtu festiwalu, świata zabrał uczestników polski raper Grubson. Dobrze przygotowany i wyreżyserowany występ, bardzo emocjonalne teksty, poruszające wiele istotnych kwestii, rewelacyjny kontakt z publicznością i skoczna hip-hopowa muzyka okazały się gotową receptą na sceniczny sukces. Festiwal zakończył zespół Dancehall Masakrah.

Duża dawka pozytywnych emocji, dobra organizacja, wiele muzycznych gwiazd i wspaniała, kolorowa publiczność sprawiły, iż z niecierpliwością czekam na kolejną edycję festiwalu Najcieplejsze Miejsce na Ziemi w Wodzisławiu. Jestem pewny, iż wiele osób podziela mój entuzjazm.

Maciej Kanik | nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~antonifarante (89.25. * .86) 01.08.2016 08:50

Wszystko super, festiwal na wysokim poziomie. Wielki plus za ogarniecie drugiej sceny. Generalnie wszystko pozytywne jeśli chodzi i organizację, muzykę, ludzi. Stadion to idealne miejsce na tego typu imprezy.... ale mimo to mam dwa pytania... dlaczego Grubson był na reggae festiwalu? jak dla mnie to mało to wspólnego miało z reggae...nie wiem nie znam sie :) oraz pytanie nr 2 czy jak się prowadzi dancehall czy jakieś przerywniki to trzeba tak ryczeć do mikrofonu?, nie wspomnę o przekleństwach, ale kurde ryczenie, wręcz wycie...mało to miało wspólnego z muzyką. Jeśli tak ma być to sory. Propsy dla WAS.
Co by nie było niech się dzieje jak najwięcej w tym mieście bo na dobrym poziomie został tylko reggae festiwal...całą resztę opanowali emeryci i kurw.. wszechobecne strefy ciszy. Kto to w ogóle wymyślił? Strefy ciszy to w sanatoriach są. Pozdro!