Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Koszary huzarskie przy aquaparku w ruinie. Mniejszość niemiecka prowadzi rozmowy

DFK stara się o unijne dofinansowanie dla remontu starych koszar na Ostrogu.  Miasto Racibórz ma pomóc finansowo przy opracowaniu wniosku do RPO. Mowa jest też o wkładzie własnym dla tego projektu.

Koszary huzarskie przy aquaparku w ruinie. Mniejszość niemiecka prowadzi rozmowy

Remont koszar wpisuje się w działania rewitalizacji Raciborza. – DFK szuka pomysłu dla tego obiektu. Rozmawiamy o uruchomieniu tam przedsięwzięcia typu „start up” – ujawnia Mirosław Lenk, który spotkał się z Martinem Lippą z DFK.

Przyznaje, że dla działaczy Mniejszości to nowe pole działania, bo do tej pory koncentrowali się na kulturze. Pierwotna kalkulacja remontu koszar wyniosła 10 mln zł. Magistrat może pomóc DFK przyznając pieniądze z dorocznego funduszu na renowację zabytków.

(m)

Ludzie

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Joalojz (80.238. * .87) 19.06.2016 09:03

przecież Racibórz to " stare " Polskie miasto .