Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gra miejska w Rybniku. Superbohaterowie wyprali koszulki

Punktualnie o 10.00 w MDK w Rybniku nastąpiło otwarcie III Filmowej Gry Miejskiej.

Gra miejska w Rybniku. Superbohaterowie wyprali koszulki

Do zabawy w tym roku przystąpiło 19 sześcioosobowych drużyn z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nawiązując do tematu gry Ewa Klonowska - organizatorka, oznajmiła uczestnikom, że spoczęło na nich ważne zadanie: Ziemia jest w niebezpieczeństwie, a superbohaterzy, którzy mogliby ją ocalić są zmęczeni i właśnie odpoczywają po upraniu swoich koszulek. Drużyny graczy mają przekonać SUPERBOHATERÓW, aby dołączyli do nich w szlachetnym celu ratowania Ziemi przed Złem. Uzbrojeni w KARTY GRY, zapał i dobry humor, wykorzystując piękną słoneczną pogodę, uczniowie wyruszyli na miasto, aby w wyznaczonych stanowiskach zmierzyć się z zadaniami związanymi z ikonami kina: m.in. Batmanem, Spidermanem, Kapitanem Ameryka, Hanem Solo czy Harrym Potterem. Zaskoczeniem dla graczy było umieszczenie w ich gronie superbohaterów polskiego kina okresu PRL-u: Mateusza Birkuta z "Człowieka z marmuru" i Asa z "Hydrozagadki".  Zadania związane z tymi filmami (znajdującym się w programie Filmoteki Szkolnej) dotyczyły czasów Polski Ludowej: należało wypytać przechodniów na Rynku o ich wspomnienie z lat PRL-u, czy ułożyć hasło przestrzegające przed nałogami podobnie jak robił to AS- polski Superman z filmu Kondratiuka. Uczniowie na punktach gry projektowali nowy pojazd dla Batmana, przechodzili tor przeszkód, aby dorównać siłą Supermanowi, przywoływali dźwiękiem Kosogłosu Katnis- bohaterkę "Igrzysk śmierci" i odbijali Hana Solo z niewoli wcielając się w role bohaterów "Gwiezdnych wojen". Szczególnie atrakcyjna okazała się wizyta w Pracowni Filmoteki Szkolnej w ZS nr 3 zainscenizowanej na królestwo Harrego Pottera: w mrocznej scenerii, przy blasku świec, z wyświetlonym na ekranie obrazem Hogwartu zawodnicy rozwiązywali zagadki z kart TABU pilnując, aby "ten, którego imienia się nie wymawia" nie przeszkodził w ich misji.Zwycięzcami gry okazali się wszyscy uczestnicy. Wspólnie, pomyślnie przeszli konkursowe zadania i tym samym ocalili Ziemię przed siłami Zła! Po podliczeniu punktów I miejsce zdobyły drużyna z Gimnazjum nr 1 w Rybniku i z Zespołu Szkół Mechaniczno- Elektrycznych w Rybniku, II miejsce drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych a III miejsce z I LO im. Powstańców Śląskich. Nagrodzeni otrzymali z rąk dyrektor MDK Barbary Zielińskiej i Pawła Kaszycy – dyrektora ZS nr 3 w Rybniku pamiątkowe kubki, płyty dvd oraz gadżety Filmoteki Szkolnej. Szczególne podziękowania Ewa Klonowska skierowała do uczniów klas humanistycznych V LO w Rybniku, którzy przygotowali grę i poprowadzili konkursowe zadania. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu kolejna filmowa impreza w Rybniku przebiegła pomyślnie! Potwierdzili to oklaskami zebrani na Finale.

/MDK/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
koszulkowy 06.09.2016 13:23

Super pomysł! Chętnie sami z całym naszym teamem wzielibyśmy udział w takiej regionalnej grze miejskiej.