Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy wiesz, że podczas niektórych zabiegów stomatologicznych, dentysta może pobrać krew?

W trakcie leczenia stomatologicznego może okazać się, że trzeba odbudować tkanki miękkie (dziąsła) lub twarde (kości). W tym celu najczęściej dentyści używają biomateriałów pochodzenia zwierzęcego lub syntetyczne. Ale dostępna jest również rewolucyjna metoda L-PRF™, która przyspiesza czas leczenia i zmniejsza ryzyko powikłań.

U dentysty pobierają krew… ale po co?

Metoda L-PRF™ (z ang. Leukocyte-Platelet Rich Fibrin) bazuje na znanej już od ponad 100 lat koncepcji preparatów płytkowych. - Stosowane do tej pory preparaty były jednak uzupełniane o środki chemiczne, które wspomagały proces regeneracji tkanek. Natomiast L-PRF™ to autogenny materiał pozyskiwany z krwi pacjenta, który przyspiesza gojenie i naturalną odbudowę tkanek, bez dodatku wspomagających środków chemicznych – wyjaśnia lek. stom. Aleksander Bielecki, implantolog Specjalistycznego Gabinetu Stomatologicznego Dentica Bieleccy w Raciborzu.

Aby wytworzyć L-PRF™, do specjalnych probówek próżniowych pobiera się krew pacjenta, od kilku do kilkunastu – w zależności od ilości potrzebnego podczas zabiegu biomateriału. - To całkowicie bezpieczna ilość krwi możliwa do jednorazowego pobrania – zapewnia dr Bielecki. Probówki umieszcza się następnie w specjalnej wirówce, która oddziela osocze. Tak przygotowany materiał poddany jest ostatecznej obróbce, której celem jest wytworzenie bogato płytkowego biomateriału – tzw. L-PRF™, które następnie są aplikowane w miejsce zabiegowe.

- Ten naturalny biomateriał obfituje w czynniki wzrostu i cytokiny – białka, które odgrywają ogromną rolę w procesie odbudowy tkanek. Stopniowe ich uwalnianie się z preparatu naturalnego L-PRF™, przyspiesza angiogenezę i gojenie oraz zmniejsza ryzyko powikłań pozabiegowych, jak na przykład stany zapalne czy infekcje – tłumaczy A. Bielecki.

Jak dodaje specjalista, metoda L-PRF™ ma zastosowanie w wielu zabiegach stomatologicznych z zakresu chirurgii. Zalecana jest zaś szczególnie w leczeniu implantologicznym. - Implant zęba to niewielka tytanowa śrubka, która wszczepiana jest w kość wyrosta zębodołowego. Często kość ta zanika, szczególnie gdy brak zęba naturalnego nie jest od razu odpowiednio zaopatrzony. Wówczas należy ją najpierw odbudować, a nowoczesną i bezpieczną metodą jest właśnie L-PRF™ - podkreśla implantolog z Dentica Bieleccy i dodaje: - Zastosowanie L-PRF™ zdecydowanie przyspiesza proces regeneracji kości, a tym samym całego leczenia implantologicznego.

www.implanty-bieleccy.pl

Racibórz, ul. Mariańska 6B (obok Cukierni Malcharczyk, kier. Opole)

tel. 784 487 332

Tekst sponsorowany