Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mamy i dzieci razem na scenie

Działająca przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach nieformalna grupa "Inicjatywa", złożyła w czerwcu 2015 roku wniosek w konkursie grantowym „Działaj lokalnie”. Projekt „Z rodziną razem” otrzymał dotację na realizację rodzinnych warsztatów teatralnych i artystycznych.

Mamy i dzieci razem na scenie
fot. swierklany.pl. Wspólny występ w spektaklu teatralnym był nie lada przeżyciem zarówno dla mam, jak i dla ich pociech.

W realizację półrocznego projektu zaangażowane zostały całe rodziny, w sumie prawie 70 osób. Uczestnicy brali udział w warsztatach artystycznych z filcowania, decoupagu, ceramiki, scrapbookingu, w wycieczce do teatru „Banialuka” na spektakl „Księga dżungli” oraz w warsztatach prowadzonych przez aktorów tego teatru. Największym i najważniejszym wydarzeniem była jednak prezentacja w szkole i na terenie gminy spektaklu przygotowanego przez dzieci i rodziców, który zatytułowany był „Mama nic”. Jest to opowieść o mamie, którą widzi tylko jej córka Magdalena. Akcja jest bardzo dynamiczna, pełna przygód, pościgów, śmiechu i chwil wzruszeń. Spektakl bardzo podobał się publiczności, a dowodem na to były gromkie brawa. – Inicjatywy podejmowane właśnie przez rodziców mają ogromne znaczenie dla całej naszej szkolnej społeczności, ponieważ w dużej mierze przyczyniają się do pogłębiania wzajemnych relacji – powiedziała Bogumiła Szmidt-Kruk, prezes stowarzyszenia. Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj lokalnie IX” polsko-amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej – Fundusz Lokalny Ramża w Czerwionce- Leszczynach. Autorami i koordynatorami projektu w Świerklanach były Bogumiła Szmidt-Kruk oraz Judyta Klecha.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].