Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Włos od tragedii na A1 - słoweński tir wypadł z autostrady [FOTO]

We wtorek 1 września, tuż po godzinie 15.00 na autostradzie A1 doszło do groźnego wypadku. Z pasa jezdni w kierunku Czech z całym impetem wypadł słoweński tir.

Włos od tragedii na A1 - słoweński tir wypadł z autostrady [FOTO]

Tir marki Mercedes-Benz na słoweńskich tablicach rejestracyjnych jechał w kierunku granicy polsko-czeskiej. Wypadł z autostrady przerywając bariery ochronne, niszcząc kilka ekranów akustycznych, po czym zsunął się z kilunastometrowej stromej skarpy i dachując uderzył w rów przy drodze technologicznej. Do zdarzenia doszło w miejscowości Podbucze, 2,5 km przed węzłem Gorzyce.

Słoweński kierowca tira został zabrany przez pogotowie ratunkowe na badania do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Jastrzębiu Zdroju. - Powierzchownie wygląda na to, że nic groźnego mu się nie stało. Wszedł do karetki o własnych siłach - mówi st. asp. Czesław Honisz, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Wodzisławiu, która zabezpiecza miejsce wypadku. Jak poinformował nas jeden z uczestniczących w akcji strażaków kierowca sam nie był w stanie opuścić tira. To strażacy uwolnili go z kabiny.

W to, że kierowca wyszedł cało z tego wypadku trudno wprost uwierzyć. Kabina wozu została niemal całkowicie zmiażdżona. Prawdopodobną przyczyną wypadku mógł być wystrzał opony na przedniej osi. - Po śladach na drodze widać, że kierowca walczył o opanowanie auta - mówi st. asp. Honisz. Dokładne przyczyny wypadku zbadają funkcjonariusze Komisariatu Policji Autostradowej w Gliwicach.

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
tomek547 01.09.2015 19:17
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Podziekowania dla strazaka co go wyciagnol z kabiny.