Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Warsztaty pożarnicze u strażaków z Pszowa

29 sierpnia na obiektach Ochotniczej Straży Pożarnej w Pszowie, odbyły się I Warsztaty Ratownicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Była to niespotykana do tej pory na naszym terenie okazja aby w ciekawy sposób zapoznać się z tematem pożarów we wnętrzach budynków.

Warsztaty pożarnicze u strażaków z Pszowa

Zaczynając od wprowadzenia teoretycznego przez praktyczne ćwiczenia z techniki operowaniem prądami gaśniczymi oraz symulacją pożaru wewnętrznego z wykorzystaniem „domku dla lalek” – makiety pomieszczenia. Zostały przedstawione w teorii i praktyce zagadnienia opisujące specyfikę pożarów wewnętrznych, zachodzących zjawisk tj. wsteczny ciąg płomieni (backdraft) jak i rozgorzenia  (flashover), właściwości dymu, chłodzeniu gazów pożarowych, oraz wentylacji nadciśnieniowej.

W warsztatach wzięło udział 23 strażaków ochotników z 7 jednostek, takich jak: Jedłownik, Turza Śląska, Koksownia Radlin, Rydułtowy, Lyski, Radlin II, oraz Pszów. Każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy certyfikat udziału w warsztatach, oraz materiały szkoleniowe. - Nie udało by się nam zrealizować tego przedsięwzięcia bez wsparcia dowództwa JRG Rydułtowy, w osobach panów Krzysztofa Ograbka, Łukasza Przybyły i Sławomira Jureckiego. Przygotowali materiały oraz byli instruktorami naszych warsztatów. Podziękowania należą się również drugiej zmianie służbowej JRG, którzy wspierali nas przez cały czas naszego szkolenia - mówi Piotr Fiszer, naczelnik OSP Pszów.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].