Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rachela Markwica w finale konkursu Młodzieżowy Lider Biznesu 2015

30 marca 2015 odbył się III etap konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2015" (główny organizator: Żorska Izba Gospodarcza). W powiecie wodzisławskim za organizację odpowiedzialni byli: Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców praz Izba Gospodarcza.

Rachela Markwica w finale konkursu Młodzieżowy Lider Biznesu 2015
Rachela Markwica podczas prezentacji swojego pomysłu na biznes

Celem konkursu jest rozwijanie wśród uczniów przedsiębiorczych postaw, ekonomicznych umiejętności oraz zasobu wiedzy teoretycznej i praktycznej, a także wzmacnianie integracji młodzieży ze środowiskiem biznesu. Konkurs odbywa się jednocześnie w pięciu powiatach: raciborskim, wodzisławskim, rybnickim, Rybniku, Żorach, Jastrzębiu-Zdroju. Patronem honorowym konkursu jest prof. Jerzy Buzek.

30 marca w Wodzisławskim Centrum Kultury odbył się trzeci etap konkursu w powiecie wodzisławskim, będąc jednocześnie jego lokalnym finałem. W szrankiu stanęli uczniowie reprezentujący Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Zespół Szkół Technicznych. W pierwszej części zaprezentowali oni prace projektowe przygotowane w II etapie pn. "Zainwestuj w regionie - kampania marketingowa nowo powstającej inwestycji". Podczas prezentacji pomysłów ocenie podlegała umiejętność publicznego wystąpienia i zaprezentowania swojego autorskiego pomysłu, zdolność do przekonania odbiorcy do słuszności przyjętych założeń projektowych oraz forma prezentacji.

W drugiej części każdy z uczestników odpowiadał na dwa pytania. Pierwsze - takie samo dla wszystkich - było pytaniem obliczeniowym, drugie - wylosowane przez każdego z uczestników - pytaniem teoretyczno-praktycznym z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów i biznesu.

W czasie konkursu prelekcje wygłosili prezes Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Krzysztof Dybiec oraz Bogdan Mitko z Mitkoevent.

I miejsce w III etapie i prawo reprezentowania Powiatu Wodzisławskiego podczas finału konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2015” zdobyła Rachela Markwica  z Zespołu Szkół Technicznych im. rtm. Witolda Pileckiego w Wodzisławiu Śląski. W nagrodę otrzymała kamerę sportową GoPro.

II miejsce w konkursie zajęła Justyna Siedlaczek  z Zespołu Szkół Ekonomicznych, która otrzymała tablet multimedialny, natomiast III miejsce zajęła  Agnieszka Pytlik z Zespołu Szkół Ekonomicznych, która otrzymała dysk zewnętrzny.

W tym roku nagrodą główną w konkursie jest iPad Apple 3 32GB oraz dwa bezpłatne semestry na wybranym kierunku studiów w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach.

Wręczenie nagród nastąpi podczas finału konkursu, który w tym roku odbędzie się w Raciborzu. Wezmą w nim udział zwycięzcy trzecich etapów z poszczególnych powiatów, nauczyciele, przedstawiciele samorządów oraz przedsiębiorcy.

źródło: IGWSl, oprac. żet

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].