Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młodzież ze Świerklan spisze historie dziadków

Gimnazjaliści z terenu gminy wzięli udział w projekcie, dzięki któremu poszerzą swoją wiedzę na temat dziennikarstwa, a także poznają miejscowe legendy i historię. W projekt zaangażowały się obie galerie na terenie gminy.

Młodzież ze Świerklan spisze historie dziadków

Warsztaty dla gimnazjalistów odbywają się zarówno w Galerii Rodziny Holeszów w Świerklanach, jak i Śląskiej Galerii Malarstwa „Jan” w Jankowicach. Projekt zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Kultury i Edukacji „Jan” i docelowo skupi on również starszych mieszkańców gminy. – Chcemy, aby młodzież zaczęła rozmawiać ze starszym pokoleniem, które może przekazać jej cenne życiowe rady i być wzorem do naśladowania. Poprzez zajęcia dziennikarskie gimnazjaliści dowiedzą się w jaki sposób konstruować różne formy wypowiedzi, a później przeprowadzą rozmowy ze swoimi dziadkami i ciekawymi postaciami z terenu gminy. Celem tych rozmów będzie poznanie historii i miejscowych opowiadań, które zostaną przelane na papier – mówi Elżbieta Pierchała, prezes Stowarzyszenia „Jan”. Młodzież na zajęciach poznaje warsztat redaktorski, a także nauczy się robić zdjęcia i rysunki, aby zilustrować poznane historie. Już wkrótce do udziału w projekcie zaproszeni zostaną starsi mieszkańcy, będący skarbnicą wiedzy i wspomnień. Jednym z celów projektu jest ich spisanie, aby przetrwały nie tylko w pamięci. Projekt "Przeszłość staje otworem" uzyskał dofinansowanie w ramach programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. 

(ska)

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].