Piątek, 5 marca 2021

imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

RSS

Szymocice mają nowego radnego, chociaż głosowania nie było

10.12.2020 10:08 | 0 komentarzy | mad

Znany jest już następca śp. Karola Kalemby. Nowym radnym Szymocic w Radzie Gminy Nędza został Bartosz Sala, dotychczasowy sołtys tej wsi.

Szymocice mają nowego radnego, chociaż głosowania nie było
Bartosz Sala będzie jednocześnie sprawował mandat sołtysa i radnego, fot. UG Nędza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sołtys został radnym

Wybory uzupełniające do Rady Gminy Nędza należało przeprowadzić w okręgu nr 6 (sołectwo Szymocice), po tym jak zmarł wieloletni radny śp. Karol Kalemba. Po wydaniu przez komisarza wyborczego w Bielsku-Białej Natalii Włoch-Kliś postanowienia w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego, wojewoda Jarosław Wieczorek zarządził termin wyborów na 10 stycznia.

Nowy radny został jednak wybrany, zanim odbyły się wybory. – W związku z tym, że liczba zarejestrowanych kandydatów jest równa liczbie wybieranych radnych, na podstawie art. 380 Kodeksu wyborczego, w okręgu wyborczym nr 6 głosowania w wyborach do Rady Gminy Nędza nie przeprowadza się, a za wybranego na radnego uznaje się następującego zarejestrowanego kandydata: z listy nr 1 KWW Bartosza Sali - Sala Bartosz Kamil – napisała w obwieszczeniu Edyta Szajt, przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Nędzy.

Bartosz Sala to sołtys Szymocic. Na ten urząd został wybrany podczas ostatnich wyborów. Wcześniej funkcję sołtysa wypełniał zmarły radny, który nie chciał ubiegać się o reelekcję. Rezygnację z kandydowania uzasadniał wówczas pracą w radzie gminy, gdzie został przewodniczącym komisji rewizyjnej.

W pełnym składzie

Zadziała się więc podobna sytuacja jak w sąsiednich Górkach Śląskich, w okręgu nr 4. Tam również należało przeprowadzić wybory uzupełniające, po tym jak z mandatu zrezygnował dotychczasowy radny Denis Cyfka. Nowym reprezentantem tej części sołectwa w radzie gminy został Zdzisław Walkiewicz (KWW Górki Śląskie). W efekcie Rada Gminy Nędza na powrót będzie pracowała w pełnym 15-osobowym składzie.

Ludzie:

Bartosz Sala

Bartosz Sala

Radny gminy Nędza, sołtys wsi Szymocice

Karol Kalemba

Karol Kalemba

Były radny gminy Nędza.