Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Opozycja w Raciborzu: Polowy kłamie. Wybryk bilbordowy to przykrycie jego nieudolności

Radni, których prezydent Raciborza wskazał na bilbordach jako blokujących budowę nowego lodowiska, zebrali się w czwartek 10 listopada pod jedną z takich tablic na Ostrogu. Skomentowali tam akcję Polowego. - To jest wybryk bilbordowy - powiedziała Anna Szukalska. - Prezydent nie mówi całej prawdy o budowie lodowiska, nie dotrzymuje słowa - tłumaczył protest radnych Michał Kuliga. Radni stanęli przy bilbordzie z kartkami w dłoniach, na których widniał napis „Polowy kłamie”.

Opozycja w Raciborzu: Polowy kłamie. Wybryk bilbordowy to przykrycie jego nieudolności
Radni raciborskiej opozycji zaprotestowali przeciw akcji bilbordowej Dariusza Polowego i zarzucili mu kłamstwo

Materiał wideo:

- Okłamał mieszkańców, nie zrealizował jednej z najważniejszych obietnic wyborczych, bo nie sprzedał placu Długosza - stwierdziła Anna Szukalska. Szefowa klubu radnych "Niezależnych Michała Fity" wyjaśniła, że radni nie są przeciwni budowie lodowiska, tylko nie chcą, żeby było ono mniejsze niż to, które radni ustalili z głową miasta. - Napis na bilbordzie jest nieprawdziwy - podkreśliła A. Szukalska.

- Chcemy debaty w sprawie lodowiska z udziałem pana prezydenta, w obecności mediów. Czy naprawdę chce zbudować lodowisko, czy wprowadza atmosferę braku zaufania - powiedział Mirosław Lenk.

- Prezydent tej inwestycji nie chce, mógł ją realizować już od 2020 roku, w uzgodnionej z nami wersji. Sam przeciąga ją w czasie - ocenił Marian Czerner. - Nie chcemy miniaturyzacji lodowiska, chcemy, żeby Racibórz się rozwijał, a nie kurczył - dodał.

Radni przekazali mediom swoje stanowisko na piśmie.

Racibórz 10.11.2022 r.

Naszą wspólną decyzję, rozważną i przemyślaną, zgodną z wolą większości raciborzan podjęlibyśmy jeszcze raz.

Budowa nowego lodowiska u mieszkańców naszego miasta budzi wiele różnych emocji. Zwłaszcza w sytuacji, w której raciborzanie oraz firmy prowadzące tu działalność gospodarczą borykają się z problemem drastycznych podwyżek cen energii elektrycznej, gazu i ciepła.

Radni zgodnie, ponad podziałami zawarli w 2021 r. z Prezydentem kompromis w sprawie warunków budowy obiektu, akceptując wydatek w budżecie w wysokości 12 mln zł. Pomimo zawartego porozumienia Prezydent po czasie proponuje nowe, kosztowne rozwiązanie za 24 mln zł, budzące sprzeciw, zarówno nasz, jak i wielu mieszkańców Raciborza.

Odrzuciliśmy tą nieracjonalną propozycję, podkreślając wolę budowy lodowiska za 12 mln zł, w wersji wspólnie uzgodnionej.

Minęły kolejne, bezczynne miesiące, po których Prezydent bez uprzedzenia i rozmowy z radnymi Rady Miasta zrywa zawarty wcześniej kompromis. Ogłasza przetarg na warunkach dalece odbiegających od wspólnych założeń i ustaleń – powracając do pierwotnych rozwiązań technicznych, na które radni od samego początku nie wyrażali zgody.

Nie godzimy się na takie rozwiązanie, tj. budowę lodowiska z brezentowym zadaszeniem, niewymiarowego i kosztownego w utrzymaniu, lodowiska za 12 mln zł w standardzie wcześniej proponowanym za cenę 5 mln zł. Lodowiska mniejszego niż obecny Piastor.

Niestety to upór Prezydenta oraz jego cyniczna gra, której celem jest wprowadzenie mieszkańców w błąd doprowadziły do tej sytuacji. Zadać należy pytanie czy Prezydent okłamuje mieszkańców a jeśli tak, to dlaczego?

Czy Prezydentowi Polowemu na pewno zależy na zbudowaniu lodowiska, czy tylko na budowaniu nowej zafałszowanej rzeczywistości, opierającej się na manipulacji, półprawdach i pomawianiu tych, którzy myślą inaczej i mają do tego określony prawem mandat? Zapraszaliśmy publicznie Prezydenta Polowego do „stołu rozmów”, zawsze można znaleźć wspólne, satysfakcjonujące mieszkańców rozwiązanie. W swoim zwyczaju pozostawił je bez odpowiedzi.

W obecnej, trudnej sytuacji i przy takim sposobie uprawiania „dialogu” przez Prezydenta Polowego ponownie podjęlibyśmy tę samą decyzję.

Radni Rady Miasta Racibórz
Marian Czerner, Anna Szukalska, Michał Szukalski, Henryk Mainusz, Marcin Fica, Justyna Poznakowska, Mirosław Lenk, Michał Kuliga, Eugeniusz Wyglenda, Paweł Rycka, Irena Białuska, Justyna Henek - Wypior

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

19 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~doBilbordowyprezydent (195.66. * .10) 15.11.2022 13:28
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Nie było w tym mieście większego chamstwa i kupy gnoju jak ta agresywna,kłamliwa nareacja trollowa za kadencji tej opozycji!To taka bilbordowo-trollowa kadencja opozycji,ze szkodą dla.miasta i mieszkańców!

~Bilbordowyprezydent (78.31. * .235) 15.11.2022 11:47
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Nie było w tym mieście większego chamstwa i kupy gnoju jak ta agresywna,kłamliwa nareacja trollowa za kadencji tego prezydenta!To taka bilbordowo-trollowa kadencja Polowego,ze szkodą dla.miasta i mieszkańców!

~dobrarada2877 (5.45. * .197) 14.11.2022 20:55
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

z tych kłótni niczego dobrego nie będzie, trzeba wybrać między obecnym Prezydentem a tymi radnymi na zdjęciach z ex-Prezydentem na czele - najlepiej by te chamstwo wywieść na kupie gnoju ale to nie jest możliwe, zatem pozostaje twarde skreślenie w wyborach

~Strataczasu (5.173. * .137) 14.11.2022 20:44
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Tak przyznaje Polowy kłamie w wielu kwestiach niestety...A jak nie kłamie to manipuluje i tak mu ta kadencja leci...

~gibbonk5 (104.200. * .85) 14.11.2022 20:33
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~NiewypałPolowego (5.173. * .137) 12.11.2022 23:09
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Lepsze wyniki spółek hahahaha ta spółka,co ja utworzył czyli Unia,to topiący się okręt,studnia bez dna,która Polowy dotuje,żeby przykryć ten wstyd!

~KolekcjonerChamulców (46.134. * .61) 12.11.2022 22:08
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Gadają, gadają… a póki co to ten straszny Polowy kolekcjonuje nowe inwestycje, lepsze wyniki spółek, przedsięwzięcia, a Fity i Kuligą kolekcjonują zablokowane inwestycje wychodzące ze środowisk sportowych, młodzieżowych i seniorskich. Polowy powinien się cieszyć że ma taką opozycje. Bo nikt ich nie wybierze jak Kononowicza

Pokaż więcej