Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowe przejście dla pieszych na Odrostradzie. Ze stacji BP na cmentarz żołnierzy radzieckich

Po przejęciu przez Miasto Racibórz ulicy Remonta od Zarządu Dróg Wojewódzkich władze rozważają „zebrę” na dwupasmówce. Ma być ułatwieniem dla zainteresowanych wypoczynkiem w parku Zamkowym. - To wymalujcie całą Reymonta w pasy dla pieszych - kpi z zamiaru radny Marcin Fica.

Nowe przejście dla pieszych na Odrostradzie. Ze stacji BP na cmentarz żołnierzy radzieckich
Dawid Wacławczyk chce nowego przejścia dla pieszych w rejonie Biedronki przy ul. Reymonta. Wątpliwości zgłasza radny miejski Marcin Fica

O pomyśle z nowymi pasami na byłej już drodze wojewódzkiej powiedział na spotkaniu prezydenta z mieszkańcami Dawid Wacławczyk.

Wiceprezydent towarzyszył swemu szefowi - Dariuszowi Polowemu w Domu Kultury Strzecha, gdzie ten zaprosił raciborzan ze Starej Wsi na spotkanie z włodarzem (trwa właśnie ich cykl, codziennie do 15 października).

Ułatwienie dla spacerowiczów

Według wiceprezydenta dodatkowe przejście dla pieszych ułatwiłoby mieszkańcom dotarcie do parku Zamkowego, bo aktualnie muszą iść okrężną drogą, aby przedostać się na drugą stronę ulicy. Widzi nową "zebrę" pomiędzy stacją BP, a schodami w kierunku cmentarza wojskowego.

Przysłuchujący się mu mieszkańcy poparli tę ideę. Obserwują często, jak młodzi ludzie przebiegają przez dwupasmówkę w tym miejscu. To zazwyczaj uczniowie szkoły sportowej, którzy udają się na przerwie międzylekcyjnej na drobne zakupy do pobliskiej Biedronki.

3 przejścia obok siebie

Pomysł nie podoba się radnemu Marcinowi Ficy. Według niego dwa kolejne przejścia dla pieszych są nieopodal. - W odległości 100 metrów będą obok siebie trzy przejścia? - dziwił się rajca. Wiceprezydent oponował, że odległość między „zebrami” jest większa.

Wacławczyk podał przykład tej samej ulicy, w pobliżu ronda im. Żołnierzy Wyklętych. - Tam też przejścia są blisko i nie ma z tym kłopotu - zauważył. Poirytowany Fica rzucił: to pomalujcie całą Reymonta w pasy dla pieszych.

Ludzie

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~PytanieNaDzis (46.134. * .76) 05.10.2022 11:03

Po co Fica od Lenka łazi na te spotkania mieszkańców z prezydentem? Przecież to mieszkańcy mają rozmawiać z prezydentem, pytać się go o różne sprawy, komentować, a nie Fica któremu wydaje się, że te spotkania są robione pod niego i dla niego.