Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dojdzie do rozbudowy sieci ciepłowniczej w Radlinie? Program LeadAIR ma dać odpowiedź

Radlin bierze udział w cyklu spotkań dotyczących neutralności klimatycznej, ochronie powietrza, polityce energetycznej oraz zrównoważonemu rozwoju.

Dojdzie do rozbudowy sieci ciepłowniczej w Radlinie? Program LeadAIR ma dać odpowiedź
Na terenie Koksowni Radlin JSW Koks realizuje inwestycję budowy nowego bloku energetycznego, który będzie nowoczesnym źródłem ciepła opalanym gazem koksowniczym.

Radlin znalazł się w gronie uczestników programu LeadAIR. W gronie uczestników znalazło się 17 innych miast z terenu całej Polski, to m.in.: Warszawa, Kraków, Poznań, Tychy czy Rybnik.

Innowacje poprawiające jakości powietrza

Program opiera się na pracy zespołu ekspertek i ekspertów w dziedzinie energetyki i ekologii, którzy samorządom i liderom lokalnym pomogą wprowadzać innowacje poprawiające jakości powietrza. "Kształtujemy odważnych, autentycznych liderów gotowych do budowania odpowiedniego środowiska pracy i organizacji, których zadaniem będzie skuteczna walka o czyste powietrze" - czytamy w komunikacie organizatorów programu. Czerpiąc z doświadczeń innych miast i wiedzy ekspertów miasto Radlin będzie miało możliwość podjąć realne działania na rzecz ochrony klimatu i środowiska, co jest niezmiernie istotnym tematem w kontekście zmian zachodzących aktualnie w systemie zaopatrzenia w ciepło systemowe mieszkańców Radlina.

Rozbudowa sieci ciepłowniczej

Przypomnijmy, iż obecnie źródłem ciepła systemowego w Radlinie jest Elektrociepłownia Marcel, której działalność dobiega końca ze względu na zaostrzone wymogi norm emisyjnych. Na terenie Koksowni Radlin JSW Koks realizuje inwestycję budowy nowego bloku energetycznego, który będzie nowoczesnym źródłem ciepła opalanym gazem koksowniczym. W celu wyprowadzenia ciepła z powstającego bloku energetycznego do miejskiej sieci ciepłowniczej konieczna jest budowa nowego odcinka sieci ciepłowniczej, którą wykonać ma spółka PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa. Od 2019 r. trwa praca zespołu powołanego w celu koordynacji prac poszczególnych spółek, w sposób gwarantujący zapewnienie ciągłości dostaw ciepła dla mieszkańców Radlina i obiektów użyteczności publicznej. Udział w programie LeadAir być może pozwoli uzyskać odpowiedzi na nurtujące od dłuższego czasu pytania zawiązane z ewentualną rozbudową sieci ciepłowniczej na terenie miasta.

Dwuosobowe zespoły

Główną platformą wymiany informacji i dobrych praktyk będzie prawie roczny cykl szkoleniowy, w którym będą uczestniczyć dwuosobowe zespoły z każdej miejscowości, która uczestniczy w programie. W skład zespołu wchodzić musi reprezentant samorządu i pracownik merytoryczny odpowiedzialny na obszar tematyczny związany z klimatem, środowiskiem, energetyką i ekologią. Radlin będą reprezentować: Zbigniew Podleśny, zastępca burmistrza Radlina, koordynujący m.in. obszar ekologii i gospodarki komunalnej, oraz Marcin Król, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ekologii w Urzędzie Miasta Radlin.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Nononociekawe (5.173. * .59) 26.04.2022 09:49

Zsdfg, gratuluje „odwagi”. No to teraz ciekawe czy jak prawnicy JSW przeczytają Twój osąd , to w sądzie będziesz umiał wykazać się dowodami na temat tego „trucicielstwa”…

~zsdfg (91.214. * .18) 26.04.2022 05:43
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

największy truciciel w okolicy. masakra.