Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Przekazanie placu budowy nowego żłobka

24.02.2021 08:18 | 5 komentarzy | ż

23 lutego w obecności prezydenta Raciborza Dariusza Polowego i prezesa firmy Borbud Ryszarda Bortla odbyło się przekazanie placu budowy pod nowy żłobek w Raciborzu.

Przekazanie placu budowy nowego żłobka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wykonawca – firma Borbud - złożył już wniosek o pozwolenie na budowę. W przyszłym tygodniu ruszą prace związane z przygotowaniem terenu. Po wydaniu pozwolenia niezwłocznie firma przystąpi do pierwszych robót ziemnych.

Nowy żłobek przy ul. Bielskiej to inwestycja miejska, zapowiadana przez Dariusza Polowego w trakcie kampanii wyborczej. Żłobek zapewni opiekę dla 100 dzieci. Inwestycja współfinansowana jest z rządowego programu Maluch +. Wkład miasta w przedsięwzięcie wyniesie niecały milion złotych.

Budowa zakończy się jeszcze w tym roku. W Raciborzu obok dobrze funkcjonującego  i cieszącego się zaufaniem rodziców miejskiego żłobka na ul. Słonecznej powstanie druga placówka. Żłobek na Ostrogu będzie nowym, komfortowym dla dzieci, dobrze wyposażonym i pozbawionym barier architektonicznych budynkiem z własną kuchnią, placem zabaw, tarasami i ekologicznymi systemami pozyskiwania energii. Na jego funkcjonowanie w kolejnych latach miasto będzie sięgało po środki z programu Maluch + na dofinansowanie do utrzymania miejsc w żłobku co obniży koszty funkcjonowania jednostki - informuje magistrat.

Nabór do nowej placówki jeszcze nie ruszył. Obowiązuje jedna lista oczekujących na miejsce w publicznym żłobku – prowadzi ją dyrektor placówki przy ul. Słonecznej. Nabory - zarówno dzieci do nowego żłobka jak i opiekunów oraz pozostałego personelu (pracę w żłobku znajdzie około 25 osób) - ruszą w drugiej połowie roku.