Polityka
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nie kupujcie teraz węgla, jeśli nie musicie - radzi rząd

Zdaniem rządzących obecny kryzys z cenami i dostępnością węgla jest zjawiskiem przejściowym. Takich zapewnień udzielił rzecznik rządu Piotr Müller, który jednocześnie podkreślił, że nie warto kupować węgla teraz. Lepiej poczekać. 

Nie kupujcie teraz węgla, jeśli nie musicie - radzi rząd
Zdaniem Piotra Müllera warto poczekać z zakupem węgla do obniżek cen surowca. fot. KPRM

Nie kupujcie teraz węgla, jeśli nie musicie - radzi rząd

W rozmowie z TVN24 rzecznik rządu Piotr Müller zapewnił, że sytuacja na rynku węgla powinna się zmienić, a co za tym idzie, lepiej nie kupować już teraz surowca w celu zmagazynowania przed sezonem grzewczym. Rzecznik rządu podkreślił, że emocje powodują, że obecnie wiele osób kupuje węgiel, bo boi się większych podwyżek, a nie mieli tego w zwyczaju w poprzednich latach. To z kolei sprawia, że surowca brakuje, a tym samym pośrednicy mogą windować ceny. 

Zaraz przez politykę spółek Skarbu Państwa dojdzie do obniżenia cen węgla, bo chcemy bezpośrednio dystrybuować i pominąć pośredników - powiedział na antenie TVN24 Piotr Müller, stanowczo odradzając kupowanie węgla obecnie. Rzecznik jasno zapowiedział, że rząd poprzez działanie na spółki Skarbu Państwa planuje mocno obniżyć ceny węgla i skrócić łańcuch dostaw. 

Przypomnijmy, że obecnie ceny węgla dochodzą w naszym regionie nawet do 2 tys. zł, a w innych rejonach Polski nawet do 3 tys. zł za tonę.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~MieszkaniecSWD (5.173. * .135) 08.06.2022 12:20
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Nie kupujcie teraz - kiedy jest za 3000. Kupcie PÓŹNIEJ - kiedy będzie po 5000-8000... Do tego zbierajcie chrust - damy nowe uprawnienia wszystkim służbom - by was karali za nadmiarowe gałązki (może wprowadzimy limit np 4 m3 na osobę ma rok). Dowalimy kolejne podatki (np za opalanie chrustem) i OBIECAMY dać jeszcze więcej pieniędzy.

~jestemrad (188.137. * .64) 08.06.2022 11:56
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Węgiel to najbrudniejszy sposób ogrzewania. Dym z komina śmierdzi i truje. W dodatku węgiel jest co raz droższy i co raz ciężej go kupić. Czy ktoś zna jakieś zalety palenia węglem? Jeśli nie to czym prędzej wywalać je na złom i przechodzić na gaz, fotowoltaikę, pellet, pompy ciepła lub ciepłociągi.

~TAJEMNICZY_ (83.30. * .110) 08.06.2022 10:11
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Co z tego, że węgiel stanieje skoro go może nie być?