Niedziela, 26 maja 2019

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Patrol

Seria wypadków w Czerwionce-Leszczynach

23.05.2012 18:32 | 9 komentarzy | ska

Dzisiaj aż dwukrotnie wzywane było lotnicze pogotowie ratunkowe do gminy Czerwionka-Leszczyny. W obu przypadkach poszkodowani wymagali natychmiastowej pomocy. Niestety to nie wszystkie wypadki, do których doszło dzisiaj, 23 maja.

Seria wypadków w Czerwionce-Leszczynach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 8.30 w Zespole Szkół nr 3. Podczas wykonywania prac remontowych, z dachu budynku spadł 23-letni robotnik. Po upadku z 16 metrów mężczyzna był przytomny. Na miejsce wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował mężczyznę do szpitala w Sosnowcu.

Do drugiego i podobnego wypadku doszło nieco później w Koksowni Dębieńsko. Tam w wyniku upadku z dachu podczas wykonywania prac poszkodowany został 58-latek z Katowic. Karetką pogotowia został odwieziony do szpitala w Rybniku. Miał obrażenia głowy.

W międzyczasie ratownicy interweniowali również na ul. 3 Maja w Czuchowie, gdzie 70-letni mężczyzna jadący motocyklem wpadł pod koła pojazdu czyszczącego drogi. W wyniku wypadku mężczyzna złamał nogę i odniósł ogólne obrażenia. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które odwiozło poszkodowanego do szpitala. Droga na miejscu wypadku była zablokowana przez kilka godzin.

Ok. godz. 17.00 Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zostało ponownie wezwane do poszkodowanego. Tym razem zasłabł mieszkaniec Leszczyn. Strażacy z miejscowej jednostki przygotowali lądowisko dla helikoptera przy ul. Powstańców. Dzięki szybkiej reakcji, mężczyzna został przetransportowany do szpitala.