Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Podpalił taksówkę, by nie płacić za kurs. Spłonęło auto i elewacja budynku [ZDJĘCIA]

Na wniosek śledczych i prokuratora rybnicki sąd tymczasowo aresztował 29-latka podejrzanego o podpalenie taksówki oraz pożar elewacji budynku wielorodzinnego. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia życia i zdrowia wielu osób oraz mienia wielkich rozmiarów. Rybniczanin został zatrzymany w bezpośrednim pościgu pieszym przez patrol ogniwa patrolowo-interwencyjnego.

Podpalił taksówkę, by nie płacić za kurs. Spłonęło auto i elewacja budynku [ZDJĘCIA]
fot. KMP Rybnik

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (26.07.), o godzinie 6.00, o czym pisaliśmy tutaj - link. Mundurowi z ogniwa patrolowo-interwencyjnego rybnickiej komendy zostali zaalarmowani, że w rejonie bloku wielorodzinnego przy ulicy Morcinka mężczyzna polał taksówkę benzyną i podpalił pojazd.

Policjanci, po przybyciu na miejsce, zastali płonący samochód oraz elewację budynku, która zajęła się od osobówki. Mężczyźni, którzy podróżowali taksówką, uciekli z miejsca zdarzenia, natychmiast rozpoczęto ich poszukiwania. Już po chwili mundurowi dostrzegli podejrzewanego, który na widok policjantów rzucił się do ucieczki.

W pieszym pościgu, jeden z policjantów dogonił sprawcę podpalenia, obezwładnił i zatrzymał go na parkingu między samochodami. Jak się okazało, kierujący taksówką przewoził klientów ze stacji benzynowej przy ulicy Niepodległości.

Po dotarciu na miejsce, wyraźnie podchmielony 29-letni pasażer, odmówił zapłaty za usługę. Na tym się jednak nie skończyło - mężczyzna miał przy sobie kanister z benzyną, którą zaczął polewać pojazd, by zaraz potem go podpalić. Auto doszczętnie spłonęło, a płomienie objęły również elewację budynku, przy którym kierowca zaparkował. Zniszczona została ściana i okna, zadymienie pojawiło się w mieszkaniach, których lokatorzy ewakuowali się w trosce o swoje zdrowie i życie.

Podczas zatrzymania mieszkaniec Rybnika był agresywny i pobudzony, została mu pobrana krew do badań. Jak oświadczył, zażywał środki odurzające.

Zebrany przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy pozwolił przedstawić sprawcy zarzut spowodowania zagrożenia życia i zdrowia wielu osób oraz mienia wielkich rozmiarów. Sąd zdecydował o tymczasowym, 3-miesięcznym areszcie dla 29-latka. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet na 8 lat.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Andreas45 (185.234. * .214) 29.07.2022 12:09

sq...rwiel niech siedzi w pace dopóki teo nie odpracuje. dobrze, ze zaostrzyli prawo i w więzieniach muszą pracować.za czasów po mieli nawt konsole do gry w pace i jeszczee dostawali odszkodowania. na szczescie nie jest politykiem po bo by go giertych wybrnił...