Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Krew z rany bezdomnego trysnęła na strażników. Mężczyzna jest nosicielem HIV i żółtaczki

Strażnicy, którzy przystąpili do udzielania pomocy bezdomnemu, teraz z obawami czekają na wyniki swoich badań. W trakcie interwencji zostali bowiem opryskani krwią po tym, jak mężczyźnie pękła żyła. Jak się okazało, jest on nosicielem wielu chorób, w tym wirusa HIV i żółtaczki.

Krew z rany bezdomnego trysnęła na strażników. Mężczyzna jest nosicielem HIV i żółtaczki
Bezdomny tracił przytomność, trafił do szpitala / fot. Straż Miejska Rybnik

Strażnicy z Rybnika udzielali pierwszej pomocy, teraz sami żyją w niepewności, czekając na wyniki badań. W czasie interwencji, do której przystąpili w miniony czwartek (30.06.) w rejonie Śródmieścia, doszło do niebezpiecznej sytuacji. 

Funkcjonariusze, przejeżdżając ulicą Skłodowskiej zauważyli siedzących na ławce, znanych im już dwóch bezdomnych, którzy często spożywają tam alkohol. Kiedy weszli na skwer, jeden z mężcyzn uciekł, natomiast drugi poprosił ich o pomoc, mówiąc, że nie może chodzić. Wskazał na opatrzoną bandażem nogę, z której sączyła się krew.

Strażnicy, po wezwaniu na miejsce ratowników medycznych, przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Przy próbie zatamowania krwotoku doszło jednak do pęknięcia jednej z żył, w wyniku czego strażnicy zostali opryskani krwią mężczyzny. 

Z powodu dużej utraty krwi, mężczyzna zaczął tracić przytomność. Chwilę później został przejęty przez zespół pogotowia. Jak się okazało, bezdomny jest nosicielem wielu chorób zakaźnych, w tym HIV oraz żółtaczki. Dlatego funkcjonariusze zostali przebadani, co będzie się powtarzało cyklicznie przez jakiś czas, teraz czekają na wyniki. 

Miejsce zdarzenia zostało uprzątnięte i zdezynfekowanie przez Rybnickie Służby Komunalne.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~piotrek07 (155.133. * .71) 05.07.2022 00:15

mam nadzieje że wyjdą z tego cali i zdrowi!