Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

OSP Górki Śląskie i OSP Zawada Książęca najlepsze w gminie Nędza. Do wody z naczelnikiem! [ZDJĘCIA]

TEKST AKTUALIZOWANY

Strażacy i strażaczki z Górek Śląskich nie mieli sobie równych na gminnych zawodach sportowo-pożarniczych. Spośród drużyn młodzieżowych najlepsza była ekipa z Zawady Książęcej.

OSP Górki Śląskie i OSP Zawada Książęca najlepsze w gminie Nędza. Do wody z naczelnikiem! [ZDJĘCIA]
Tak cieszyła się OSP Górki Śląskie ze zwycięstwa w gminnych zawodach strażackich. Na zdjęciu naczelnik Tomasz Stokłosa tuż przed wrzuceniem doz zbiornika na wodę.

Wyniki zawodów

Zawody zorganizowano 20 maja. Gospodarzem była OSP Szymocice. Oto wyniki rywalizacji.

Grupa A (mężczyźni):

1. OSP Górki Śląskie

2. OSP Nędza

3. OSP Szymocice

4. OSP Zawada Książęca

5. OSP Babice

Grupa C (kobiety):

1. OSP Górki Śląskie

2. OSP Babice

CTIF (młodzież):

1. OSP Zawada Książęca

2. OSP Szymocice

3. OSP Górki Śląskie

Nie zabrakło dramaturgii

Zawody obfitowały w emocjonujące zwroty akcji. Grzegorz Knura z OSP Nędza upadł podczas sztafety i doznał kontuzji ręki. Przez chwilę wydawało się, że szanse jednostki na podium są pogrzebane, jednakże sędziowe zbadali całą sprawę i zezwolili jednostce na powtórkę biegu. Ostatecznie OSP Nędza zajęła II miejsce.

Błędy na rozdzielaczu przekreśliły szanse na dobrą lokatę - najpierw drużyny męskiej z OSP Babice, a następnie drużyny żeńskiej.

Niezależnie od klasyfikacji, wszyscy strażacy-ochotnicy wrócili do jednostek w dobrych humorach. Zawody udowodniły, że przynajmniej w tym jednym aspekcie rzeczywistość zaczyna bardziej przypominać tę z czasów sprzed pandemii.

Grzegorz Knura (w strażackim mundurze) i rodzina OSP Nędza tuż przed rozpoczęciem zawodów. Niestety, rywalizacja nie skończyła się szczęśliwie dla Grzegorza, który w trakcie sztafety upadł i nabawił się kontuzji ręki.

Naczelnik OSP Nędza Kamil Majcher z Klarą i Kazikiem.

Piotr Augustyn z siostrą Mileną na jednej z przeszkód, którą musieli pokonać strażacy podczas zawodów. Tutaj jeszcze w ramach zabawy, przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy.

Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP i Wiceprezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP Leszek Pietrasz przywitał strażacką brać.

Bernard Kalemba i Piotr German. Pan Bernard jest najstarszym strażakiem OSP Szymocice. Do jednostki wstąpił jako 17-latek, a dziś ma 75 lat. Z dumą wspomina czas budowy remizy w Szymocicach, która powstała w czynie społecznym. - Nawet OSP w Nędzy nie miała wtedy takiej remizy jak my - mówi. Piotr German należy do OSP Szymocice od 1971 roku. Jego syn Jacek jest w zarządzie szymocickiej OSP, a wnuk jest gospodarzem jednostki.

Strażaczki z OSP Babice po sztafecie były w doskonałych nastrojach. Liczyły, że uda im się pokonać konkurentki z Górek Śląskich w ćwiczeniu bojowym i wygrać zawody. Jednak sprawy inaczej się potoczyły. Błąd na rozdzielaczu przypłaciły tytułem mistrzyń gminy. Na zdjęciu od lewej: Daria Powala, Paulina Dorulok, Kasia Heisig, Lidia Kampka, Anna Scholtys, Agnieszka Adler, Magda Flut i Wiktoria Szweda. Dodajmy, że Lidia Kampka jest mamą Anny Scholtys.

Adrian Kornas z bratem Patrykiem. Choć pierwszy jest starszy od drugiego o dwa lata, są niemal identyczni. - Nawet nasze dzieci czasem nas mylą - mówią pół żartem, pół serio.

Czy strażaczka mogłaby dostać lepszy prezent urodzinowy niż mistrzowski tytuł? Z pewnością nie, ale kwiaty i tort ze strażackim motywem sprawiły, że ten dzień był dla Zuzanny Kani jeszcze piękniejszy.

Sekretarz Urzędu Gminy Nędza Krystian Dolipski wręcza nagrodę zwycięskiej drużynie młodzieżowej OSP Zawada Książęca.

Natan Śliwa i Patryk Pendzich z OSP Nędza cieszą się z drugiego miejsca.

OSP Górki Śląskie wygrały zawody w kategorii mężczyzn i kobiet. Młodzieżówka zajęła trzecie miejsce, ale mając takie wzory do naśladowania za rok z pewnością się poprawi.

Na zakończenie polecamy obszerną relację zdjęciową:

Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP Gminy Nędza 2022 - ZDJĘCIA

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].