Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Patrol

Chciał ukraść czteropak piwa. Obezwładnił go policjant po służbie

09.03.2021 09:35 | 0 komentarzy | juk

Policjant będąc już po służbie, zatrzymał sprawcę kradzieży czterech sztuk piwa na jednej ze stacji paliw w Wodzisławiu Śl. Sprawca kradzieży znany jest wodzisławskiej policji, już wcześniej odpowiadał za tego typu czyny.

Chciał ukraść czteropak piwa. Obezwładnił go policjant po służbie
Jak się okazało sprawca kradzieży na terenie stacji paliw w Wodzisławiu Śl., był wielokrotnie karany już za kradzieże. (fot. ilustracyjne/ KPP w Raciborzu)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

7 marca po godz. 22.00 do budynku stacji paliw Orlen w Wodzisławiu Śl. wszedł mężczyzna, zabrał czteropak piwa i wybiegł ze stacji. Pech chciał, że w tym samym momencie na terenie stacji przebywał będący już w czasie wolnym od służby policjant ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl.

- Funkcjonariusz ani chwili nie wahał się, tylko pobiegł za sprawcą kradzieży i po krótkim pościgu, ujął mężczyznę - przekazuje Patryk Błasik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Dodaje, że następnie policjant wezwał na miejsce patrol policji, który sprawcę przejął w celu dalszych czynności. Jak się okazało sprawca kradzieży, był wielokrotnie karany już za kradzieże. Teraz mężczyzną za popełnione wykroczenie zajmie się sąd.