Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Patrol

Kryminalni szukają ofiar kiboli z Rybnika

22.02.2021 10:19 | 3 komentarze | acz

Kryminalni z rybnickiej komendy zatrzymali dwóch pseudokibiców miejscowej drużyny piłkarskiej, którzy używając siły fizycznej i gróźb pozbawienia życia, wymuszali od mieszkańców Rybnika pieniądze. W toku przeszukania kryminalni zabezpieczyli narkotyki, gotówkę, ale również kastet, nóż i inne niebezpieczne narzędzia. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował 22 i 30-latka.

Kryminalni szukają ofiar kiboli z Rybnika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W wyniku czynności operacyjnych rybniccy kryminalni zatrzymali dwóch pseudokibiców miejscowej drużyny piłkarskiej, podejrzanych o wymuszenia rozbójnicze. Mężczyźni, używając siły fizycznej i grożąc śmiercią, wymuszali od mieszkańców pieniądze. 22 i 30-latek zostali zatrzymani we wtorek rano. Podczas przeszukania policjanci znaleźli 25 gramów marihuany, 50 działek amfetaminy, młynki oraz ponad 6 tysięcy złotych i 50 euro. Śledczy zabezpieczyli również metalowy kastet, saperkę, nóż, toporek, kominiarkę oraz inne przedmioty mogące służyć do popełnienia przestępstwa. Podejrzani poruszali się czarnym bmw kombi. Na wniosek stróżów prawa i prokuratora, Sąd Rejonowy w Rybniku podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im do 12 lat więzienia.

Z posiadanych informacji wynika, że pokrzywdzonych osób z Rybnika i okolic może być więcej, dlatego prosimy o kontakt w przedmiotowej sprawie ze śledczymi z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku przy ul. Pl. Armii Krajowej 5, osobiście albo telefonicznie — numery telefonów 47 85 572 80 lub 47 85 572 55.