Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Patrol

Akcja pod remizą w Sudole. Zadymienie w opuszczonym domu przy Hulczyńskiej

18.02.2021 09:01 | 0 komentarzy | ma.w, żet
Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 09:24

TEKST AKTUALIZOWANY

OSP Sudół interweniowała w godzinach porannych tuż pod swoją remizą. Naprzeciw niej znajduje się opuszczony od lat budynek mieszkalny, gdzie doszło do zadymienia. Do akcji przybyły także 3 zastępy zawodowej straży pożarnej, w tym wóz - drabina. 

Akcja pod remizą w Sudole. Zadymienie w opuszczonym domu przy Hulczyńskiej
Akcja straży pożarnej z 18 lutego przy ul.Hulczyńskiej w Raciborzu Sudole
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do pożaru doszło 18 lutego około godz. 8.20 przy ul. Hulczyńskiej w Raciborzu. Paliło się na piętrze budynku, w którym przebywały dwie osoby. Osoba z parteru opuściła budynek o własnych siłach. Druga osoba - mężczyzna w wieku około 60 lat - został ewakuowany przez strażaków z silnie zadymionego pomieszczenia na piętrze. Poszkodowany doznał oparzeń. Przekazano go pod opiekę ratowników medycznych. Strażacy szybko poradzili sobie z ogniem. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 1 tys. zł. Uratowano mienie o wartości 100 tys. zł.

Dodajmy, że tego dnia strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali jeszcze w związku z dowozem starszych osób na szczepienia (Kuźnia Raciborska, Rudnik), wypompowywaniem wody z zalanych piwnic (Racibórz ul. Górna, Krowiarki ul. Wyzwolenia), usuwaniem śniegu i sopli z dachów budynków (Racibórz ulice Różana i Wileńska, Kuźnia Raciborska ulice Kościuszki i Klasztorna, Górki Śląskie ul. Ofiar Oświęcimskich) oraz fałszywymi alarmami (Racibórz ul. Piotrowska - złośliwy fałszywy alarm o uruchomieniu czujnika tlenku węgla, Kobyla ul. Kuliga - zgłoszenie wysłane z systemu e-call samochodu osobowego).