Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Patrol

Podejrzewano, że jest pijany. Policjanci rozpoznali u niego objawy zapaści cukrzycowej

23.12.2020 14:29 | 1 komentarz | ż

Mieszkaniec Rybnika dziękuje policjantom drogówki, którzy udzielili mu pomocy w chwili, gdy doświadczył tzw. zapaści cukrzycowej.

Podejrzewano, że jest pijany. Policjanci rozpoznali u niego objawy zapaści cukrzycowej
Podziękowania, które wpłynęły do Komendy Miejskiej Policji w Rybniku (ze względu na ochronę danych osobowych, nadesłany list został zanonimizowany).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do Komendanta Miejskiego Policji wpłynęła elektroniczna wiadomość od mieszkańca Rybnika. Mężczyzna podziękował w niej policjantom za zaangażowanie, profesjonalizm, a przede wszystkim pomoc, jaką mu udzielili. Okazało się, że tego dnia patrol z rybnickiej drogówki otrzymał zgłoszenie o kierowcy osobówki, który w Rybniku przy ulicy Budowlanych blokuje wjazd do restauracji i najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu.

Sierżant sztabowy Tomasz Krawczyk oraz sierżant sztabowy Adrian Chłodek od razu zorientowali się, że mężczyzna ma objawy zapaści cukrzycowej. Okazało się, że mężczyzna nie umiał prowadzić auta z uwagi na stan swojego zdrowia. Stróże prawa natychmiast podali mężczyźnie do picia słodzony napój, pomogli w kontakcie z rodziną, a także udzielili wsparcia w podaniu leku. Dzięki szybkiej reakcji stróża prawa mieszkaniec Rybnika z całej sytuacji wyszedł bez szwanku.

źródło: KMP Rybnik, oprac. ż