Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Pół miliona złotych strat po pożarze na obwodnicy Raciborza

24.11.2020 10:13 | 0 komentarzy | żet

Nocą 23 października strażacy interweniowali na placu budowy obwodnicy Raciborza, gdzie doszło do pożaru walca oraz wozidła.

Pół miliona złotych strat po pożarze na obwodnicy Raciborza
W działaniach gaśniczych wzięli udział zawodowcy oraz ochotnicy (fot. OSP Rudnik).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do raciborskiej straży pożarnej 23 listopada o godz. 23.18. Do pożaru doszło w rejonie ulicy Górnośląskiej w Raciborzu (Miedonia). Na miejsce skierowano zastępy strażaków zawodowych oraz ochotników. W płomieniach stały walec bomar oraz wozidło volvo. Ponadto ogień zagrażał zaparkowanym w pobliżu pojazdom.

- Strażacy podali dwa prądy* piany ciężkiej na palące się pojazdy oraz prąd wody na sąsiednie maszyny - informuje mł. bryg. Mateusz Wyrba, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Raciborzu.

Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 500 tys. zł, ocalono mienie o wartości około 1,5 mln zł. Prawdopodobnie do pożaru doszło w następstwie zwarcia instalacji elektrycznej.

Dodajmy, że tego dnia strażacy ugasili jeszcze jeden pożar na terenie powiatu raciborskiego - przy ul. Kolonialnej w Raciborzu płonęła sadza w kominie budynku jednorodzinnego. Obyło się bez strat i osób poszkodowanych.


* Jeden prąd to ilość środka gaśniczego mieszcząca się w rozwiniętym wężu strażackim od źródła środka gaśniczego do końca sikawki.